ЕП У ФУТСАЛУ: Србија преокретом до победе

02.02.2016. 20:09
Futsal reprezentacija Srbije
Футсал репрезентација Србије / Извор: Србија Данас

Одлична игра "орлова" против Словеније.

Репрезентација Србије тријумфално је започела ЕП у футсалу пошто је у првом колу такмичења после преокрета победила Словенију (5:1) и тако направила џиновски корак ка пласману у четвртфинале.

Утакмица није почела добро за изабранике Аце Ковачевића, пошто су Словенци голом Осретке повели већ у 3. минуту.Рано вођство гостију није уздрмало нашу селекцију, која је ношена великом подршком са трибина од стране више од 11 хиљада навијача, доминирала до краја полувремена. Србија је изједначила из казненог ударца, који је досуђен после 6. фаула Словенаца, а сигуран извођач ударца са 10 метара био је Јањић. Могла је Србија на полувреме и са вођством, али је у финишу првог дела игре Перић погодио пречку.

Само што је почело друго полувреме, Коцић је донео потпуни преокрет. Урбзо затим после дуплог паса са Коцићем у стрелце се уписао и Рајчевић, и тако је практично решио питање победника. Играч утакмице Коцић је на средини другог полувремена постигао гол којим је истакао кандидатуру за висок пласман на листи стрелаца. "Петарду" је комплетирао Пршић који је потврдио да је Србија за класу квалитетнија селекција од Словеније.