EP U FUTSALU: Srbija preokretom do pobede

02.02.2016. 20:09
Futsal reprezentacija Srbije
Futsal reprezentacija Srbije / Izvor: Srbija Danas

Odlična igra "orlova" protiv Slovenije.

Reprezentacija Srbije trijumfalno je započela EP u futsalu pošto je u prvom kolu takmičenja posle preokreta pobedila Sloveniju (5:1) i tako napravila džinovski korak ka plasmanu u četvrtfinale.

Utakmica nije počela dobro za izabranike Ace Kovačevića, pošto su Slovenci golom Osretke poveli već u 3. minutu.Rano vođstvo gostiju nije uzdrmalo našu selekciju, koja je nošena velikom podrškom sa tribina od strane više od 11 hiljada navijača, dominirala do kraja poluvremena. Srbija je izjednačila iz kaznenog udarca, koji je dosuđen posle 6. faula Slovenaca, a siguran izvođač udarca sa 10 metara bio je Janjić. Mogla je Srbija na poluvreme i sa vođstvom, ali je u finišu prvog dela igre Perić pogodio prečku.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Kocić je doneo potpuni preokret. Urbzo zatim posle duplog pasa sa Kocićem u strelce se upisao i Rajčević, i tako je praktično rešio pitanje pobednika. Igrač utakmice Kocić je na sredini drugog poluvremena postigao gol kojim je istakao kandidaturu za visok plasman na listi strelaca. "Petardu" je kompletirao Pršić koji je potvrdio da je Srbija za klasu kvalitetnija selekcija od Slovenije.