ЕП У РУКОМЕТУ: Французи нам одржаше час, Србија без икакве шансе против најбољих на планети

17.01.2016. 19:55
Darko Stanić
Дарко Станић / Извор: МН Press

Победа против Македоније у последњем колу А групе Србији обезбеђује пласман међу 12 најбољих Европе.

Не вреди... Једина мушка рукометна репрезентација, која је „власник“ свих титула – Олимпијске игре, Светско првенство, Европски шампионат, није у Пољској, у 2. колу ЕП, дозволила изненађење те је рутинском игром, без много напора, за 10-так минута, сломила отпор Србије. Француска је после Македоније славила и против наших рукометаша - 36:26 (19:16).

Без превише одбрана нашег голманског пара Србија је имала „активан“ резултат у првом полувремену. Њукас и Абало, офанзивно, „петлови“ завршаваше све акције, а Европи показаше и огроман нападачки репертоар. С друге стране, наша одбрана често није знала „где је“, али не треба да чуди, баш због лепезе нападачких опција. Истина, ни одбрана најбоље репрезентације света није блистала, а неретко је била и надиграна. Шешум је решетао са свих позиција, млади Дарко Ђукић показао раскошан талент, а ко зна шта би било да Омеје у три минута није „скинуо“ две контре и један „зицер“?

Искрено, не верујемо да би било много другачије, али се чини да се Французи, иако су све време играли с најјачим тимом, нису „поштено ознојили“. Систем игре, антиципација, контанапад, квалитет рукометаша, али и физичка спрема нашим репрезентативцима није давала ништа конкретно за реализацију идеје о победи. У другом полувремену наш отпор је сломњен, па су у 45. минуту „триколори“ имали 27:21. У том тренутку је престао отпор наших рукометаша, те је Дејан Перић у последњих 13-14 минута шансу дао момцима који нису имали запажену минутажу. Нукас је за Французе дао осам голова (8/8 из игре), Абало 6 (6/7 из игре), Мае пет, а Никола Карабатић четири. У дресу Србије Шешум је дао седам уз само један промашај. Ненадић је дао четири (4/9 из игре), док су по три дали Никчевић, Ђукић и Бошковић.

Све у свему, одржали су Французи час рукомета у Кракову. Нови. Ко зна који по реду...