17°C
13.06.2024.
117.0672
109.0011

EP U RUKOMETU: Francuzi nam održaše čas, Srbija bez ikakve šanse protiv najboljih na planeti

17.01.2016. 19:55
Darko Stanić
Darko Stanić / Izvor: MN Press

Pobeda protiv Makedonije u poslednjem kolu A grupe Srbiji obezbeđuje plasman među 12 najboljih Evrope.

Ne vredi... Jedina muška rukometna reprezentacija, koja je „vlasnik“ svih titula – Olimpijske igre, Svetsko prvenstvo, Evropski šampionat, nije u Poljskoj, u 2. kolu EP, dozvolila iznenađenje te je rutinskom igrom, bez mnogo napora, za 10-tak minuta, slomila otpor Srbije. Francuska je posle Makedonije slavila i protiv naših rukometaša - 36:26 (19:16).

Bez previše odbrana našeg golmanskog para Srbija je imala „aktivan“ rezultat u prvom poluvremenu. Njukas i Abalo, ofanzivno, „petlovi“ završavaše sve akcije, a Evropi pokazaše i ogroman napadački repertoar. S druge strane, naša odbrana često nije znala „gde je“, ali ne treba da čudi, baš zbog lepeze napadačkih opcija. Istina, ni odbrana najbolje reprezentacije sveta nije blistala, a neretko je bila i nadigrana. Šešum je rešetao sa svih pozicija, mladi Darko Đukić pokazao raskošan talent, a ko zna šta bi bilo da Omeje u tri minuta nije „skinuo“ dve kontre i jedan „zicer“?

Iskreno, ne verujemo da bi bilo mnogo drugačije, ali se čini da se Francuzi, iako su sve vreme igrali s najjačim timom, nisu „pošteno oznojili“. Sistem igre, anticipacija, kontanapad, kvalitet rukometaša, ali i fizička sprema našim reprezentativcima nije davala ništa konkretno za realizaciju ideje o pobedi. U drugom poluvremenu naš otpor je slomnjen, pa su u 45. minutu „trikolori“ imali 27:21. U tom trenutku je prestao otpor naših rukometaša, te je Dejan Perić u poslednjih 13-14 minuta šansu dao momcima koji nisu imali zapaženu minutažu. Nukas je za Francuze dao osam golova (8/8 iz igre), Abalo 6 (6/7 iz igre), Mae pet, a Nikola Karabatić četiri. U dresu Srbije Šešum je dao sedam uz samo jedan promašaj. Nenadić je dao četiri (4/9 iz igre), dok su po tri dali Nikčević, Đukić i Bošković.

Sve u svemu, održali su Francuzi čas rukometa u Krakovu. Novi. Ko zna koji po redu...