ЕП У21: Србији бод против Немачке

17.06.2015. 22:37
Filip Đuričić
Филип Ђуричић / Извор: Бета/АП

"Орлићи" у првом колу пружили одличну игру, али је могло и боље, јер су од 69. минута имали играча више.

Није било победника у првом колу Европског првенства за фудбалере до 21 године између Србије и Немачке 1:1 (1:1). Такмичење, које је данас стартовало у Прагу, почело је одлично за "орлиће" који су повели голом Филипа Ђуричића у осмом минуту. Њега је одлично упослио Славољуб Срнић, а Ђуричић је преварио једног немачког фудбалера, а потом савладао голмана Тер Штегена (погледајте ОВДЕ). Ипак, радост није дуго трајала, јер је изједначење стигло већ у 17. минуту. Емре Чан је преварио Дарка Брашанца и са ивице шеснаестерца послао лопту у гол.

У првом полувремену је одличну шансу имао Милош Јојић, који је у 27. минуту шутирао искоса са десне стране, али је лопта прошла поред гола. Ипак, најбољу прилику је имао капитен Горан Чаушић који је у 43. минуту са 30 метара погодио пречку (погледајте ОВДЕ).

У наставку су немачки фудбалери били конкретнији, али се то променило у 69. минуту када је Кристијан Гинтер добио други жути картон. Од тада је Србија била конкретнија, али није материјализовала бројчану предност.

У првом мечу Данска је са 2:1 (0:1) победила домаћина Чешку. У другом колу Србија игра у суботу против Чешке (18 часова).

СТРЕЛЦИ: 1:0 Ђуричић (8. минут), 1:1 Чан (17).

СТАДИОН: "Летна" у Прагу.

СУДИЈА: Хавијер Естрада (Шпанија).

ЖУТИ КАРТОНИ: Пантић, Чаушић, Брашанац (Србија), Лајтнер (Немачка).

ЦРВЕНИ КАРТОН: К. Гинтер (Немачка) у 69. минуту.

СРБИЈА: Дмитровић, Пантић, Петровић, Спајић, Стојковић, Чаушић, Ђуричић, Брашанац, Јојић (од 90. Милуновић), Пешић (од 90 3. Трујић), С. Срнић (од 77. Чаврић).

НЕМАЧКА: Тер Штеген, Корб, К. Гинтер, М. Гинтер, Кнох, Лајтнер (од 46. Кирмих), Чан, Јунс, Мајер (од 77. Битенкур), Воланд, П. Хофман (од 71. Шулц).