EP U21: Srbiji bod protiv Nemačke

17.06.2015. 22:37
Filip Đuričić
Filip Đuričić / Izvor: Beta/AP

"Orlići" u prvom kolu pružili odličnu igru, ali je moglo i bolje, jer su od 69. minuta imali igrača više.

Nije bilo pobednika u prvom kolu Evropskog prvenstva za fudbalere do 21 godine između Srbije i Nemačke 1:1 (1:1). Takmičenje, koje je danas startovalo u Pragu, počelo je odlično za "orliće" koji su poveli golom Filipa Đuričića u osmom minutu. Njega je odlično uposlio Slavoljub Srnić, a Đuričić je prevario jednog nemačkog fudbalera, a potom savladao golmana Ter Štegena (pogledajte OVDE). Ipak, radost nije dugo trajala, jer je izjednačenje stiglo već u 17. minutu. Emre Čan je prevario Darka Brašanca i sa ivice šesnaesterca poslao loptu u gol.

U prvom poluvremenu je odličnu šansu imao Miloš Jojić, koji je u 27. minutu šutirao iskosa sa desne strane, ali je lopta prošla pored gola. Ipak, najbolju priliku je imao kapiten Goran Čaušić koji je u 43. minutu sa 30 metara pogodio prečku (pogledajte OVDE).

U nastavku su nemački fudbaleri bili konkretniji, ali se to promenilo u 69. minutu kada je Kristijan Ginter dobio drugi žuti karton. Od tada je Srbija bila konkretnija, ali nije materijalizovala brojčanu prednost.

U prvom meču Danska je sa 2:1 (0:1) pobedila domaćina Češku. U drugom kolu Srbija igra u subotu protiv Češke (18 časova).

STRELCI: 1:0 Đuričić (8. minut), 1:1 Čan (17).

STADION: "Letna" u Pragu.

SUDIJA: Havijer Estrada (Španija).

ŽUTI KARTONI: Pantić, Čaušić, Brašanac (Srbija), Lajtner (Nemačka).

CRVENI KARTON: K. Ginter (Nemačka) u 69. minutu.

SRBIJA: Dmitrović, Pantić, Petrović, Spajić, Stojković, Čaušić, Đuričić, Brašanac, Jojić (od 90. Milunović), Pešić (od 90+3. Trujić), S. Srnić (od 77. Čavrić).

NEMAČKA: Ter Štegen, Korb, K. Ginter, M. Ginter, Knoh, Lajtner (od 46. Kirmih), Čan, Juns, Majer (od 77. Bitenkur), Voland, P. Hofman (od 71. Šulc).