ЕУРО 2016: Првог четвртфиналисту одлучили ПЕНАЛИ (ВИДЕО+ФОТО)

25.06.2016. 17:42
Levando
Левандо / Извор: Реутерс

Утакмицу обележио спектакуларни гол Џердана Шаћирија.

Пољска је први четвртфиналиста ЕП пошто је после пенала победила Швајцарску 5:4, у регуларном току и после продужетака било је 1:1. Пољска ће у четвртфиналу 30. јуна у Марсељу играти против бољег из дуела Хрватска - Португалија који се игра вечерас у Лансу.

ЕУРО НЕ БИ БИО ИСТИ БЕЗ ЊИХ : Ово су најлепше навијачице на ЕП у Француској (ФОТО)

Прво полувреме протекло је углавном у обострано опрезној игри, али је у финишу севнула феноменална контра Пољака која је крунисана голом. Акцију је сјајним додавањем у контру покренуо голман Фабијански, а Јакуб Блашчиковски се нашао на правом месту и матирао Јана Зомера

УЕФА ОДЛУЧИЛА: Ово је НАЈЛЕПШИ гол групне фазе ЕП (ВИДЕО)

Од вођства Пољака Швајцарска је загосподарила тереном, имала је неколико шанси, али је одлично бранио Фабијански и у неколико наврата сјајно интервенисао. Меч је ипак у продужетак послао Џердан Шаћири, а тај гол можете да погледате ОВДЕ.

У пенал серији је први непрецизан био Гранит Џака, који је промашио цео гол. Сви остали играчи у обе екипе су били прецизни, па је Пољска стигла међу осам најбољих селекција Европе.

ШВАЈЦАРСКА - ПОЉСКА 1:1
Стрелци: Шаћири у 82. за Швајцарска, Блашчиковски у 39. минуту за Пољску. Стадион: Жофроа Гишар у Сент Етјену. Гледалаца: 41.500. Судија: Марк Клатенбург (Енглеска).

ШВАЈЦАРСКА: Зомер - Лихтштајнер, Шер, Ђуру, Родригез,Бехрами (од 77. Фернандез), Џака - Шаћири, Џемаили (од 58. Емболо), Мехмеди (од 70. Дердијок), Сеферовић.

ПОЉСКА: Фабијански, Пишчек, Паздан, Глик, Једржејчик, Махзињски (од 100. Јодловец), Криховјак, Блашчиковски, Гросицки (од 104. Пешко), Милик, Левандовски.