EURO 2016: Prvog četvrtfinalistu odlučili PENALI (VIDEO+FOTO)

25.06.2016. 17:42
Levando
Levando / Izvor: Reuters

Utakmicu obeležio spektakularni gol Džerdana Šaćirija.

Poljska je prvi četvrtfinalista EP pošto je posle penala pobedila Švajcarsku 5:4, u regularnom toku i posle produžetaka bilo je 1:1. Poljska će u četvrtfinalu 30. juna u Marselju igrati protiv boljeg iz duela Hrvatska - Portugalija koji se igra večeras u Lansu.

EURO NE BI BIO ISTI BEZ NJIH : Ovo su najlepše navijačice na EP u Francuskoj (FOTO)

Prvo poluvreme proteklo je uglavnom u obostrano opreznoj igri, ali je u finišu sevnula fenomenalna kontra Poljaka koja je krunisana golom. Akciju je sjajnim dodavanjem u kontru pokrenuo golman Fabijanski, a Jakub Blaščikovski se našao na pravom mestu i matirao Jana Zomera

UEFA ODLUČILA: Ovo je NAJLEPŠI gol grupne faze EP (VIDEO)

Od vođstva Poljaka Švajcarska je zagospodarila terenom, imala je nekoliko šansi, ali je odlično branio Fabijanski i u nekoliko navrata sjajno intervenisao. Meč je ipak u produžetak poslao Džerdan Šaćiri, a taj gol možete da pogledate OVDE.

U penal seriji je prvi neprecizan bio Granit Džaka, koji je promašio ceo gol. Svi ostali igrači u obe ekipe su bili precizni, pa je Poljska stigla među osam najboljih selekcija Evrope.

ŠVAJCARSKA - POLJSKA 1:1
Strelci: Šaćiri u 82. za Švajcarska, Blaščikovski u 39. minutu za Poljsku. Stadion: Žofroa Gišar u Sent Etjenu. Gledalaca: 41.500. Sudija: Mark Klatenburg (Engleska).

ŠVAJCARSKA: Zomer - Lihtštajner, Šer, Đuru, Rodrigez,Behrami (od 77. Fernandez), Džaka - Šaćiri, Džemaili (od 58. Embolo), Mehmedi (od 70. Derdijok), Seferović.

POLJSKA: Fabijanski, Pišček, Pazdan, Glik, Jedržejčik, Mahzinjski (od 100. Jodlovec), Krihovjak, Blaščikovski, Grosicki (od 104. Peško), Milik, Levandovski.