ЕВРОКУП: Борбени Партизан испустио тријумф у Бандирми

26.11.2014. 18:00 20:44
Milenko Tepić u meču Partizan - Banvit u Beogradu
Миленко Тепић у мечу Партизан - Банвит у Београду / Извор: МН Press

Миленко Тепић имао је шут за победу црно-белих у Турској, али је шампион Србије ипак поражен после продужетка у седмом колу Еврокупа, чиме су му потопљене готово све наде за пласман у наредну фазу такмичења.

Кошаркаши Партизана поражени су од екипе Банвита резултатом 90:85 (24:25, 25:17, 20:23, 14:18, 7:2) у мечу седмог кола Еврокупа.

Црно-бели су упркос одличној игри током већег дела меча у Бандирми забележили шести пораз у другом најјачем европском клупском такмичењу, изгубивши на тај начин реалне шансе да се пласирају у други круг такмичења.

Домаћин је имао предност током већег дела меча. Сјајна партија Драгичевића сигурно је, макар делом, била условљена неиграњем Милана Мачвана. Тај недостатак био је јасно видљив у игри црно-белих који су били принуђени да игру базирају на спољним позицијама. Миленко Тепић је одиграо сјајно прво полувреме са чак 15 поена, док је Драгичевић на другој страни био једнако успешан (14 кошева у првих 20 минута) омогућивши домаћину у неколико наврата предност од осам поена, коју су црно-бели добром одбраном чували у границама дохватљивог.

Vladimir Dragičević u meču Partizan - Banvit u Beogradu
Владимир Драгичевић у мечу Партизан - Банвит у Београду / Извор: МН Press

Фаворизовани домаћин је у трећем периоду стигао и до великих 11 поена предности (69:58 у 29. минуту), захваљујући расположеним Дејвису и Мехији, али је Партизан захваљујући Тепићу и Богдановићу успевао да остане у трци за преко потребном победом. Партизан је у последњи период игре ушао са заостатком од четири поена (69:65), да би средином последњег периода стигао заостатак у односу на Банвит од осам поена с почетка периода за изједначење (77:77), а нешто касније стигли и до првог вођства после много времена (79:81).

Обе екипе су веома лоше одиграле завршницу, и једни и други могли су до победе, да би Миленко Тепић пропустио најбољу, пошто је пет секунди пре краја промашио лаган шут за победу, па је меч отишао у продужетак - 83:83. У продужетку домаћин није погодио из игре све до последњег минута, али је са пенала био веома прецизан, док црно-бели нису имали решење у нападу, па су забележили шести пораз који је окончао све наде за пласман у другу фазу.

Edo Murić u meču Partizan - Banvit u Beogradu
Едо Мурић у мечу Партизан - Банвит у Београду / Извор: МН Press

Најефикаснији у редовима црно-белих био је трагичар Миленко Тепић са 21 поеном и седам скокова, али и слаб шут из игре 6/17. Лука Богдановић забележио је 18 кошева, Едо Мурић 16, док је Ђорђе Гагић забележио "дабл-дабл" са 10 поена и 11 скокова, уз чак шест асистенција. Код домаћина највише је показао сјајни Црногорац Владимир Драгичевић са 20 поена (шут из игре 8/10), Роуланд је постигао 19, а Мехија 17.

6. Партизан 1-6

БАНВИТ: Вејселоглу, Роуланд 19 (7ск, 5ас), Гесим 1, Чандан, Edge 4, Дејвис 14 (5ск, 3ас, 7ил), Мехиа 17 4ск, 6ас, сл. бацања 7/7), Веременко 10 (6ск), Симонс 5, Драгичевић 20 (4ск, за два 8/9, сл. бацања 4/4), Мутаф, Озер. Тренер: Зоран Лукић.

ПАРТИЗАН: Тепић 21 (7ск, 2ас, 3ск, из игре 6/17), Кузелоглу, Мурич 16 (3ск, 4ас, из игре 6/13), Маринковић, Дало, Милутинов 6, Гагић 10 (11 ск, 6ас, за два 5/12), Андрић 7 (2ск, 4ас), Милутиновић 7 (3ск), Глишић, Безбрадица, Богдановић 18 (4ск). Тренер: Душко Вујошевић.

Најзанимљивије детаље меча Банвит - Партизан могли сте да пратите на сајту Србије Данас.

ТОК МЕЧА:

Продужетак - 90:85 (7:2)

Партизан је у нападу одиграо очајно у додатних пет минута, поентиравши само једном, али ни домаћин није погодио ниједном из игре, све до последњег минута у који је ушао са поеном предности (86:85). Тридесет и четири секунде пре краја Роуланд је поентирао за три поена предности - 88:85. Ђорђе Гагић је изгубио лопту у последњем нападу Партизана и тиме пропустио последњу прилику црно-белих за победу. Мехиа је погодио бацања на крају, за победу од 90:85.

4. четвртина - 83:83 (14:18)

Банвит одмах на старту стиже поново до "плус 8", али су Мурић тројком, те Тепић и Богдановић вратили неизвесност, да би у 35. минуту Партизан поново стигао до изједначења - 77:77. Поготком Милутиновића с капице црно-бели на истеку 36. минута стижу до прве предности после дугог периода времена (79:81).

Ипак, после периода игре без кошева на обе стране, Роуланд и Веременко са пенала доносе нову предност Банвиту, али Гагић итједначује на 1:20 до краја (83:83). Андрић и Богдановић нису реализовали један од завршних напада, али ни домаћин, па је Тепић имао последњи напад за победу, али није погодио чист шут са полудистанце, па је меч отишао у продужетак - 83:83.

3. четвртина - 69:65 (20:23)

Веременко је на старту наставка са линије пенала донео нову највећу предност домаћину од 9 поена (51:42), али су Богдановић тројком, односно, Милутиновић кошем уз фаул спречили већи заостатак. Добром одбраном Партизан за само двадесетак секунди успева да омогући Андрићу две чисте позиције за три, после којих је тренер домаћих Лукић био приморан да затражи минут одмора - 55:54. Тек поенима Дејвиса домаћин прекида серију Партизана од 9-2.

Домаћин ипак брзо враћа предност на осам поена, после три везана лоша напада српског шампиона (64:56). Драгичевић, Дејвис и Роуланд одиграли су неколико одличних офанзивних акција у низу, па је домаћин стотинак секунди пре краја стигао до нове највеће предности од 69:58, серијом 11-2. Ипак, Тепић и Богдановић су, новом мини серијом, успели да спусте предност на само четири поена уочи последњег периода игре - 69:65.

Сјајну партију у првом полувремену пружио је Миленко Тепић са 15 поена, Едо Мурић забележио је 11,  док је на другој страни Владимир Драгичевић уписао 14 кошева.

2. четвртина - 49:42 (25:17)

Кош за кошем играло се и на старту наставку, иако не тако ефикасно као у првом периоду. Мехиа је преузео улогу Драгичевића из првог дела и водио свој тим, док је код црно-белих Тепић везао и трећу тројку пре првог промашаја. Тек тројком Дејвиса разлика једне од две екипе први пут прелази преко три поена - 36:32.

Дејвис је на та три придодао још четири поена у низу за прву опипљивију предност од 40:34 на истеку 16. минута. Богдановић и Гагић донекле су чували прикључак, али је Дејвис играо изванредно у другој четвртини, док Партизан у последњих стотинак секунди није поентирао, што су домаћи искористили да до полувремена сачувају седам поена предности - 49:42.

1. четвртина - 24:25

Добар шутерски старт обе екипе. Партизан је погодио три тројке (Мурић једну и Тепић две), док је на другој страни сјајно почео Драгичевић са седам везаних поена, после којег је и Роуланд погодио ван 6,75 (12:13). Драгичевић је као у трансу почео меч са још четири поена, укупно 11 у првих седам минута, док су на другој страни Гагић и Богдановић чували егал резултат (19:19). Роуланд је погађао за два, а Симонс за три у завршници, али су Мурић са четири везана поена и Тепић са линије пенала донели су минималну предност црно-белима - 24:25.

Меч је почео поздравом домаћих навијача Мирославу Радошевићу, бившем играчу обе екипе, као и минутом ћутања у славу трагично преминулог навијача Црвене звезде Марка Ивковића.