EVROKUP: Borbeni Partizan ispustio trijumf u Bandirmi

26.11.2014. 18:00 20:44
Milenko Tepić u meču Partizan - Banvit u Beogradu
Milenko Tepić u meču Partizan - Banvit u Beogradu / Izvor: MN Press

Milenko Tepić imao je šut za pobedu crno-belih u Turskoj, ali je šampion Srbije ipak poražen posle produžetka u sedmom kolu Evrokupa, čime su mu potopljene gotovo sve nade za plasman u narednu fazu takmičenja.

Košarkaši Partizana poraženi su od ekipe Banvita rezultatom 90:85 (24:25, 25:17, 20:23, 14:18, 7:2) u meču sedmog kola Evrokupa.

Crno-beli su uprkos odličnoj igri tokom većeg dela meča u Bandirmi zabeležili šesti poraz u drugom najjačem evropskom klupskom takmičenju, izgubivši na taj način realne šanse da se plasiraju u drugi krug takmičenja.

Domaćin je imao prednost tokom većeg dela meča. Sjajna partija Dragičevića sigurno je, makar delom, bila uslovljena neigranjem Milana Mačvana. Taj nedostatak bio je jasno vidljiv u igri crno-belih koji su bili prinuđeni da igru baziraju na spoljnim pozicijama. Milenko Tepić je odigrao sjajno prvo poluvreme sa čak 15 poena, dok je Dragičević na drugoj strani bio jednako uspešan (14 koševa u prvih 20 minuta) omogućivši domaćinu u nekoliko navrata prednost od osam poena, koju su crno-beli dobrom odbranom čuvali u granicama dohvatljivog.

Vladimir Dragičević u meču Partizan - Banvit u Beogradu
Vladimir Dragičević u meču Partizan - Banvit u Beogradu / Izvor: MN Press

Favorizovani domaćin je u trećem periodu stigao i do velikih 11 poena prednosti (69:58 u 29. minutu), zahvaljujući raspoloženim Dejvisu i Mehiji, ali je Partizan zahvaljujući Tepiću i Bogdanoviću uspevao da ostane u trci za preko potrebnom pobedom. Partizan je u poslednji period igre ušao sa zaostatkom od četiri poena (69:65), da bi sredinom poslednjeg perioda stigao zaostatak u odnosu na Banvit od osam poena s početka perioda za izjednačenje (77:77), a nešto kasnije stigli i do prvog vođstva posle mnogo vremena (79:81).

Obe ekipe su veoma loše odigrale završnicu, i jedni i drugi mogli su do pobede, da bi Milenko Tepić propustio najbolju, pošto je pet sekundi pre kraja promašio lagan šut za pobedu, pa je meč otišao u produžetak - 83:83. U produžetku domaćin nije pogodio iz igre sve do poslednjeg minuta, ali je sa penala bio veoma precizan, dok crno-beli nisu imali rešenje u napadu, pa su zabeležili šesti poraz koji je okončao sve nade za plasman u drugu fazu.

Edo Murić u meču Partizan - Banvit u Beogradu
Edo Murić u meču Partizan - Banvit u Beogradu / Izvor: MN Press

Najefikasniji u redovima crno-belih bio je tragičar Milenko Tepić sa 21 poenom i sedam skokova, ali i slab šut iz igre 6/17. Luka Bogdanović zabeležio je 18 koševa, Edo Murić 16, dok je Đorđe Gagić zabeležio "dabl-dabl" sa 10 poena i 11 skokova, uz čak šest asistencija. Kod domaćina najviše je pokazao sjajni Crnogorac Vladimir Dragičević sa 20 poena (šut iz igre 8/10), Rouland je postigao 19, a Mehija 17.

6. Partizan 1-6

BANVIT: Vejseloglu, Rouland 19 (7sk, 5as), Gesim 1, Čandan, Edge 4, Dejvis 14 (5sk, 3as, 7il), Mehia 17 4sk, 6as, sl. bacanja 7/7), Veremenko 10 (6sk), Simons 5, Dragičević 20 (4sk, za dva 8/9, sl. bacanja 4/4), Mutaf, Ozer. Trener: Zoran Lukić.

PARTIZAN: Tepić 21 (7sk, 2as, 3sk, iz igre 6/17), Kuzeloglu, Murič 16 (3sk, 4as, iz igre 6/13), Marinković, Dalo, Milutinov 6, Gagić 10 (11 sk, 6as, za dva 5/12), Andrić 7 (2sk, 4as), Milutinović 7 (3sk), Glišić, Bezbradica, Bogdanović 18 (4sk). Trener: Duško Vujošević.

Najzanimljivije detalje meča Banvit - Partizan mogli ste da pratite na sajtu Srbije Danas.

TOK MEČA:

Produžetak - 90:85 (7:2)

Partizan je u napadu odigrao očajno u dodatnih pet minuta, poentiravši samo jednom, ali ni domaćin nije pogodio nijednom iz igre, sve do poslednjeg minuta u koji je ušao sa poenom prednosti (86:85). Trideset i četiri sekunde pre kraja Rouland je poentirao za tri poena prednosti - 88:85. Đorđe Gagić je izgubio loptu u poslednjem napadu Partizana i time propustio poslednju priliku crno-belih za pobedu. Mehia je pogodio bacanja na kraju, za pobedu od 90:85.

4. četvrtina - 83:83 (14:18)

Banvit odmah na startu stiže ponovo do "plus 8", ali su Murić trojkom, te Tepić i Bogdanović vratili neizvesnost, da bi u 35. minutu Partizan ponovo stigao do izjednačenja - 77:77. Pogotkom Milutinovića s kapice crno-beli na isteku 36. minuta stižu do prve prednosti posle dugog perioda vremena (79:81).

Ipak, posle perioda igre bez koševa na obe strane, Rouland i Veremenko sa penala donose novu prednost Banvitu, ali Gagić itjednačuje na 1:20 do kraja (83:83). Andrić i Bogdanović nisu realizovali jedan od završnih napada, ali ni domaćin, pa je Tepić imao poslednji napad za pobedu, ali nije pogodio čist šut sa poludistance, pa je meč otišao u produžetak - 83:83.

3. četvrtina - 69:65 (20:23)

Veremenko je na startu nastavka sa linije penala doneo novu najveću prednost domaćinu od 9 poena (51:42), ali su Bogdanović trojkom, odnosno, Milutinović košem uz faul sprečili veći zaostatak. Dobrom odbranom Partizan za samo dvadesetak sekundi uspeva da omogući Andriću dve čiste pozicije za tri, posle kojih je trener domaćih Lukić bio primoran da zatraži minut odmora - 55:54. Tek poenima Dejvisa domaćin prekida seriju Partizana od 9-2.

Domaćin ipak brzo vraća prednost na osam poena, posle tri vezana loša napada srpskog šampiona (64:56). Dragičević, Dejvis i Rouland odigrali su nekoliko odličnih ofanzivnih akcija u nizu, pa je domaćin stotinak sekundi pre kraja stigao do nove najveće prednosti od 69:58, serijom 11-2. Ipak, Tepić i Bogdanović su, novom mini serijom, uspeli da spuste prednost na samo četiri poena uoči poslednjeg perioda igre - 69:65.

Sjajnu partiju u prvom poluvremenu pružio je Milenko Tepić sa 15 poena, Edo Murić zabeležio je 11,  dok je na drugoj strani Vladimir Dragičević upisao 14 koševa.

2. četvrtina - 49:42 (25:17)

Koš za košem igralo se i na startu nastavku, iako ne tako efikasno kao u prvom periodu. Mehia je preuzeo ulogu Dragičevića iz prvog dela i vodio svoj tim, dok je kod crno-belih Tepić vezao i treću trojku pre prvog promašaja. Tek trojkom Dejvisa razlika jedne od dve ekipe prvi put prelazi preko tri poena - 36:32.

Dejvis je na ta tri pridodao još četiri poena u nizu za prvu opipljiviju prednost od 40:34 na isteku 16. minuta. Bogdanović i Gagić donekle su čuvali priključak, ali je Dejvis igrao izvanredno u drugoj četvrtini, dok Partizan u poslednjih stotinak sekundi nije poentirao, što su domaći iskoristili da do poluvremena sačuvaju sedam poena prednosti - 49:42.

1. četvrtina - 24:25

Dobar šuterski start obe ekipe. Partizan je pogodio tri trojke (Murić jednu i Tepić dve), dok je na drugoj strani sjajno počeo Dragičević sa sedam vezanih poena, posle kojeg je i Rouland pogodio van 6,75 (12:13). Dragičević je kao u transu počeo meč sa još četiri poena, ukupno 11 u prvih sedam minuta, dok su na drugoj strani Gagić i Bogdanović čuvali egal rezultat (19:19). Rouland je pogađao za dva, a Simons za tri u završnici, ali su Murić sa četiri vezana poena i Tepić sa linije penala doneli su minimalnu prednost crno-belima - 24:25.

Meč je počeo pozdravom domaćih navijača Miroslavu Radoševiću, bivšem igraču obe ekipe, kao i minutom ćutanja u slavu tragično preminulog navijača Crvene zvezde Marka Ivkovića.