ЕВРОЛИГА: Звезда немоћна, Фенер лагано прошао кроз Арену

06.11.2015. 19:20
Pero Antić
Перо Антић / Извор: МН Press

Звезда у следећем колу гостује Бајерну.

Кошаркаши Црвене звезде дочекали су Фенербахче, у утакмици 4. кола Евролиге и изгубили са 74:60. Турски тим који предводи Жељко Обрадовић и за који играју Никола Калинић, Богдан Богдановић и Перо Антић поптуно заслужено је славио у београдској "Комбанк арени" и нанео црвено-белима трећи пораз у сезони. Ипак, упркос доминацији гостију и без обзира на пораз, навијачи (16.203 према званичним подацима) уз песму су пропратили последње тренутке меча. Такође, Звезда је после трећег узастопног пораза последња на табели.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ФЕНЕРБАХЧЕ 60:74

ЗВЕЗДА: Ребић 3, Томпсон 10, Мекел 2, Лазић 2, Симанић, Тејић 2, Симоновић 4, Гудурић 6, Јовић 4, Милер 4, Цирбес 10, Штимац 13.

ФЕНЕРБАХЧЕ: Хершек, Удо 12, Махматоглу 2, Антић 14, Богдановић 2, Јурцевен, Слукас 8, Угурлу 2, Весели 11, Калинић 2, Диксон 11, Датоме 6.

Гости из Истанбула све време су контролисали игру и нису дозвољавали домаћину да се приближи. У уводним минутима било је 9:2 за Фенер, да би се та предност увећавала и до "плус 19". На крају прве четвртине било је 25:19, а на крају полувремена 45:31. Најефикаснији у победничком тиму био је некадашњи играч Звезде Перо Антић са 14 поена (3/5 за три и 7 скокова). Водећи стрелац у редовима Звезде био је Владимир Штимац са 13 поена који је и био најбољи у у првих десет минута. Посао домаћину је био отежан и због краћег одсуства Маика Цирбеса, због ушивања аркаде. Ипак, немачки центар је за 18 минута убацио десет поена.

У четвртак су одиграна два меча у Звездиној групи. Химки је победио Стразбур са 88:62, а Реал Бајерн са 101:99. Управо ће против Бајерна у наредном колу београдски црвено-бели одиграти меч 5. кола. Звезда ће бити гост.

Петак:

Црвена звезда - Фенербахче 60:74 (19:25, 12:20, 11:14, 18:15)

ТАБЕЛА: Химки 3-1, Фенербахче 3-1, Бајерн 2-2, Реал 2-2, Стразбур 1-3, Црвена звезда 1-3.