EVROLIGA: Zvezda nemoćna, Fener lagano prošao kroz Arenu

06.11.2015. 19:20
Pero Antić
Pero Antić / Izvor: MN Press

Zvezda u sledećem kolu gostuje Bajernu.

Košarkaši Crvene zvezde dočekali su Fenerbahče, u utakmici 4. kola Evrolige i izgubili sa 74:60. Turski tim koji predvodi Željko Obradović i za koji igraju Nikola Kalinić, Bogdan Bogdanović i Pero Antić poptuno zasluženo je slavio u beogradskoj "Kombank areni" i naneo crveno-belima treći poraz u sezoni. Ipak, uprkos dominaciji gostiju i bez obzira na poraz, navijači (16.203 prema zvaničnim podacima) uz pesmu su propratili poslednje trenutke meča. Takođe, Zvezda je posle trećeg uzastopnog poraza poslednja na tabeli.

CRVENA ZVEZDA - FENERBAHČE 60:74

ZVEZDA: Rebić 3, Tompson 10, Mekel 2, Lazić 2, Simanić, Tejić 2, Simonović 4, Gudurić 6, Jović 4, Miler 4, Cirbes 10, Štimac 13.

FENERBAHČE: Heršek, Udo 12, Mahmatoglu 2, Antić 14, Bogdanović 2, Jurceven, Slukas 8, Ugurlu 2, Veseli 11, Kalinić 2, Dikson 11, Datome 6.

Gosti iz Istanbula sve vreme su kontrolisali igru i nisu dozvoljavali domaćinu da se približi. U uvodnim minutima bilo je 9:2 za Fener, da bi se ta prednost uvećavala i do "plus 19". Na kraju prve četvrtine bilo je 25:19, a na kraju poluvremena 45:31. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je nekadašnji igrač Zvezde Pero Antić sa 14 poena (3/5 za tri i 7 skokova). Vodeći strelac u redovima Zvezde bio je Vladimir Štimac sa 13 poena koji je i bio najbolji u u prvih deset minuta. Posao domaćinu je bio otežan i zbog kraćeg odsustva Maika Cirbesa, zbog ušivanja arkade. Ipak, nemački centar je za 18 minuta ubacio deset poena.

U četvrtak su odigrana dva meča u Zvezdinoj grupi. Himki je pobedio Strazbur sa 88:62, a Real Bajern sa 101:99. Upravo će protiv Bajerna u narednom kolu beogradski crveno-beli odigrati meč 5. kola. Zvezda će biti gost.

Petak:

Crvena zvezda - Fenerbahče 60:74 (19:25, 12:20, 11:14, 18:15)

TABELA: Himki 3-1, Fenerbahče 3-1, Bajern 2-2, Real 2-2, Strazbur 1-3, Crvena zvezda 1-3.