ЕВРОЛИГА: Звезда се играла са живцима навијача, а онда "згазила" Нептунас

27.11.2014. 18:40
Čarls Dženkins
Чарлс Џенкинс / Извор: МН Press

У седмом колу црвено-бели савладали Литвански тим 79:62 (22:14, 13:23, 27:10, 17:15).

Кошаркаши Црвене звезде су остварили четврту победу у Евролиги. Они су у седмом колу Д Групе победили Нептунас 79:62 (22:14, 13:23, 27:10, 17:15) и на тај начин направили велики корак ка ТОП 16 фази. Победа добија на значају јер је разлика била 19 поена, а Нептунас је у Клаипеди добио само два  коша.

Пре утакмице је минутом ћутања одата пошта навијачу Звезде Марку Ивковићу који је убијен у петак у Истанбулу. Од почетка су домаћи кренули озбиљно, јер су знали шта им је циљ. Предност је расла, а у 15. минуту је она износила чак 15 разлике (33:18). Када се чинило да је противник сломљен, гостујући кошаркаши су применили оружје које Литванци увек користе и по чему су познати – тројке. Погодили су три узастопне тројке, а уследила је невероватна серија од 19:0, па је тим из Клаипеде повео 37:33. На полувремену су гости имали плус два (37:35).

Ипак, то није дестабилизовало Црвену звезду. На почетку трећег периода је направила серију 12:2 и повела 47:39. Поучени искуством са краја првог полувремена, црвено-бели су у наставку играли много озбиљније, а предност је расла из минута у минут. Гости ниједног тренутка нису били у прилици да понове подвиг.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – НЕПТУНАС 79:62 (22:14, 13:23, 27:10, 17:15)

ДВОРАНА: Комбанк арена.

ГЛЕДАЦАЛА: 12.547.

СУДИЈЕ: Висенте Булто (Шпанија), Елијас Коромилас (Грчка), Пјотр Пастушјак (Пољска).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Вилијамс 2 (7ас), Дангубић, Митровић 12, Лазић 2, Блажич 19, Калинић 8, Марјановић 24, Тејић, Џенкинс 10, Цирбес 2. Тренер: Дејан Радоњић.

НЕПТУНАС: Мажејка, Гирђунас 2, Нацијус, Синица 3, Димша 9, Гаилијус 18, Галдикас 3, Шакур 5, Бенсон 4, Завацкас 8, Василијус 8, Буткевичијус 2. Тренер: Казис Максвитис.

Пренос уживо могли сте да пратите на Srbijadanas.com:

4. четвртина - 17:15

40. минут - Лазић је одличан у одбрани и краде лопту Литванцима. Крај утакмице - 79:62.

38. минут - Митровић закуцава на асистенцију Вилијамса, а онда закуцава и Блажич. Иако су рекли да неће бити навијања, навијачи Звезде су почели да навијају.

37. минут - Василијус смањује на 75:56.

36. минут - Марјановић је повећао на 75:54.

35. минут - Калинић закуцава за 73:54.

34. минут - Марјановић је асистирао за Митровића, а овај је повећао на 71:52.

33. минут - Калинић повећава на 69:52.

32. минут - Гаилијус погађа тројку и изнудио је слободно бацање које није искористио. Лука Митровић је, са друге стране, искористио оба слободна бацања.

31. минут - Завацкас је смањио на 62:49. Џенкинс је погодио тројку.

3. четвртина - 27:10

30. минут - Калинић је дао оба слободна бацања за 60:43. Калинић је је постигао за 62:46, а Нептунас је смањио на 62:47.

29. минут - Чарлс Џенкинс постиже тројку за 56:43. Исти играч је одлично одиграо у одбрани и дао два слободна бацања.

28. минут  - Марјановић повећава на 51:43. Галдикас је фаулирао Марјановића, а овај је искористио оба слободна бацања.

27. минут - Марјановић постиже два поена и поново је десет разлике за Звезду 49:39. Гаилијус је смањио на 49:43.

26. минут -  Димша је промашио оба слободна бацања, а на другој страни Калинић није погодио тројку.

25. минут - Марјановић постиже поене на одличну асистенцију Вилијамса за 47:39.

24. минут - Лазић је постигао два поена за 42:37, а онда је Димша смањио. У наредном нападу је Блажич постигао тројку.

23. минут - Завацкас је промашио оба слободна бацања после фаула Блажича.

22. минут - Блажич постиже тројку за 40:37. Ново вођство Звезде.

21. минут - Марјановић постиже поене и изједначава на 37:37.

2. четвртина - 13:23

20. минут - Марјановић је после дуго времена постигао поене за Звезду за 35:37. Последњи напад је имао Нептунас, али Гирџијунас није био прецизан.

19. минут - Лазић не постиже тројку, а Димша постиже два поена за 32:34. Потом је Завацкас дао тројку за 33:37.

18. минут - Шакур је погодио оба слободна бацања за 33:32.

16. минут - Гаилијус постиже нову тројку за 33:25. И Завацкас је постигао тројку за 33:28, а Димша смањује на 33:30.

15. минут - Лука Митровић је одлично одиграо у одбрани, а онда закузцао после контранапада за 33:18. То је натерало тренера Нептунаса да затражи велики тајм аут.  Димса даје само једно бацање за 33:19. Потом је Гаилијус постигао тројку за 33:22.

14. минут - Нептунас је одиграо лоше у нападу, а онда је Блажич изнудио прекршај Буткевичијуса и погодио оба слободна бацања. Цирбес постиже прве поене.

12. минут -  Галдикас постиже оба слободна бацања за 24:16. Блажич је погодио тројку за 27:16.

11. минут - Марјановић повећава на 24:14.

1. четвртина - 22:14

10. минут - Гости постижу постижу поене, а у последњем нападу је Џенкинс непрецизан.

9. минут - Блажич постиже два поена за 20:10, а потом и Џенкинс повећава на 22:10.

8. минут - Марјановић постиже нове поене за 18:10. Највећа предност Звезде до сада.

7. минут - Период без поена, а Марјановић није искористио оба слободна бацања. У наредном нападу Василију постиже поене.

6. минут - Блажич постиже поене, а онда одлична блокада Марјановића.

4. минут - Синица је постигао прву тројку на утакмици и смањио на 10:6.

3. минут - Митровић постиже четири поена, а Марјановић још два за 8:2.

1. минут - Марјановић постиже прве поене, 2:0.