EVROLIGA: Zvezda se igrala sa živcima navijača, a onda "zgazila" Neptunas

27.11.2014. 18:40
Čarls Dženkins
Čarls Dženkins / Izvor: MN Press

U sedmom kolu crveno-beli savladali Litvanski tim 79:62 (22:14, 13:23, 27:10, 17:15).

Košarkaši Crvene zvezde su ostvarili četvrtu pobedu u Evroligi. Oni su u sedmom kolu D Grupe pobedili Neptunas 79:62 (22:14, 13:23, 27:10, 17:15) i na taj način napravili veliki korak ka TOP 16 fazi. Pobeda dobija na značaju jer je razlika bila 19 poena, a Neptunas je u Klaipedi dobio samo dva  koša.

Pre utakmice je minutom ćutanja odata pošta navijaču Zvezde Marku Ivkoviću koji je ubijen u petak u Istanbulu. Od početka su domaći krenuli ozbiljno, jer su znali šta im je cilj. Prednost je rasla, a u 15. minutu je ona iznosila čak 15 razlike (33:18). Kada se činilo da je protivnik slomljen, gostujući košarkaši su primenili oružje koje Litvanci uvek koriste i po čemu su poznati – trojke. Pogodili su tri uzastopne trojke, a usledila je neverovatna serija od 19:0, pa je tim iz Klaipede poveo 37:33. Na poluvremenu su gosti imali plus dva (37:35).

Ipak, to nije destabilizovalo Crvenu zvezdu. Na početku trećeg perioda je napravila seriju 12:2 i povela 47:39. Poučeni iskustvom sa kraja prvog poluvremena, crveno-beli su u nastavku igrali mnogo ozbiljnije, a prednost je rasla iz minuta u minut. Gosti nijednog trenutka nisu bili u prilici da ponove podvig.

CRVENA ZVEZDA – NEPTUNAS 79:62 (22:14, 13:23, 27:10, 17:15)

DVORANA: Kombank arena.

GLEDACALA: 12.547.

SUDIJE: Visente Bulto (Španija), Elijas Koromilas (Grčka), Pjotr Pastušjak (Poljska).

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 2 (7as), Dangubić, Mitrović 12, Lazić 2, Blažič 19, Kalinić 8, Marjanović 24, Tejić, Dženkins 10, Cirbes 2. Trener: Dejan Radonjić.

NEPTUNAS: Mažejka, Girđunas 2, Nacijus, Sinica 3, Dimša 9, Gailijus 18, Galdikas 3, Šakur 5, Benson 4, Zavackas 8, Vasilijus 8, Butkevičijus 2. Trener: Kazis Maksvitis.

Prenos uživo mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

4. četvrtina - 17:15

40. minut - Lazić je odličan u odbrani i krade loptu Litvancima. Kraj utakmice - 79:62.

38. minut - Mitrović zakucava na asistenciju Vilijamsa, a onda zakucava i Blažič. Iako su rekli da neće biti navijanja, navijači Zvezde su počeli da navijaju.

37. minut - Vasilijus smanjuje na 75:56.

36. minut - Marjanović je povećao na 75:54.

35. minut - Kalinić zakucava za 73:54.

34. minut - Marjanović je asistirao za Mitrovića, a ovaj je povećao na 71:52.

33. minut - Kalinić povećava na 69:52.

32. minut - Gailijus pogađa trojku i iznudio je slobodno bacanje koje nije iskoristio. Luka Mitrović je, sa druge strane, iskoristio oba slobodna bacanja.

31. minut - Zavackas je smanjio na 62:49. Dženkins je pogodio trojku.

3. četvrtina - 27:10

30. minut - Kalinić je dao oba slobodna bacanja za 60:43. Kalinić je je postigao za 62:46, a Neptunas je smanjio na 62:47.

29. minut - Čarls Dženkins postiže trojku za 56:43. Isti igrač je odlično odigrao u odbrani i dao dva slobodna bacanja.

28. minut  - Marjanović povećava na 51:43. Galdikas je faulirao Marjanovića, a ovaj je iskoristio oba slobodna bacanja.

27. minut - Marjanović postiže dva poena i ponovo je deset razlike za Zvezdu 49:39. Gailijus je smanjio na 49:43.

26. minut -  Dimša je promašio oba slobodna bacanja, a na drugoj strani Kalinić nije pogodio trojku.

25. minut - Marjanović postiže poene na odličnu asistenciju Vilijamsa za 47:39.

24. minut - Lazić je postigao dva poena za 42:37, a onda je Dimša smanjio. U narednom napadu je Blažič postigao trojku.

23. minut - Zavackas je promašio oba slobodna bacanja posle faula Blažiča.

22. minut - Blažič postiže trojku za 40:37. Novo vođstvo Zvezde.

21. minut - Marjanović postiže poene i izjednačava na 37:37.

2. četvrtina - 13:23

20. minut - Marjanović je posle dugo vremena postigao poene za Zvezdu za 35:37. Poslednji napad je imao Neptunas, ali Girdžijunas nije bio precizan.

19. minut - Lazić ne postiže trojku, a Dimša postiže dva poena za 32:34. Potom je Zavackas dao trojku za 33:37.

18. minut - Šakur je pogodio oba slobodna bacanja za 33:32.

16. minut - Gailijus postiže novu trojku za 33:25. I Zavackas je postigao trojku za 33:28, a Dimša smanjuje na 33:30.

15. minut - Luka Mitrović je odlično odigrao u odbrani, a onda zakuzcao posle kontranapada za 33:18. To je nateralo trenera Neptunasa da zatraži veliki tajm aut.  Dimsa daje samo jedno bacanje za 33:19. Potom je Gailijus postigao trojku za 33:22.

14. minut - Neptunas je odigrao loše u napadu, a onda je Blažič iznudio prekršaj Butkevičijusa i pogodio oba slobodna bacanja. Cirbes postiže prve poene.

12. minut -  Galdikas postiže oba slobodna bacanja za 24:16. Blažič je pogodio trojku za 27:16.

11. minut - Marjanović povećava na 24:14.

1. četvrtina - 22:14

10. minut - Gosti postižu postižu poene, a u poslednjem napadu je Dženkins neprecizan.

9. minut - Blažič postiže dva poena za 20:10, a potom i Dženkins povećava na 22:10.

8. minut - Marjanović postiže nove poene za 18:10. Najveća prednost Zvezde do sada.

7. minut - Period bez poena, a Marjanović nije iskoristio oba slobodna bacanja. U narednom napadu Vasiliju postiže poene.

6. minut - Blažič postiže poene, a onda odlična blokada Marjanovića.

4. minut - Sinica je postigao prvu trojku na utakmici i smanjio na 10:6.

3. minut - Mitrović postiže četiri poena, a Marjanović još dva za 8:2.

1. minut - Marjanović postiže prve poene, 2:0.