СВЕТЛО НА КРАЈУ ТУНЕЛА: Петровић и Гудељ за победу Србије!

18.11.2014. 17:37 21:52
Fudbalska reprezentacija Srbije
Фудбалска репрезентација Србије / Извор: МН Press

Репрезентација Србије је победом над Грчком завршила 2014. годину.

Пријатељском утакмицом против Грчке, репрезентација Србије завршила је са свим обавезама за текућу годину. На острву Крит, изабраници Радована Ћурчића славили су са 2:0. Мрежу домаћина начео је Радосав Петровић у 60. минуту после одлично изведеног слободног ударца Тошића. А тачку на резултат је евроголом ставио Немања Гудељ.

Руку на срце у првом делу меча виђена је велика борба на средини терена али са тек неколико солидних шанси. Домаћини су контролисали игру и имали лопту у ногама али су "орлови" имали зрелије шансе. У наставку сусрета, Србије је заиграла знатно ангажованије и заслужено славила на крају.

Треба напоменути да је Радован Ћурчић у овом сусрету помешао карте и дао шансу неким играчима који су код доскорашњег селектора Дика Адвоката имали малу или никакву минутажу.

Репрезентативци се сада окрећу клупским обавезама, а на челницима савеза је да у наредном периоду одаберу ко ће у предстојећој години са клупе предводити "орлове".

Radost fudbalske reprezentacije Srbije
Радост фудбалске репрезентације Србије / Извор: МН Press

ГРЧКА: Гликос, Пападопулос, Торосидис, Вјантра, Манолас (Морас), Христодопулос, Коне (Циолис), Маниатис, Самарис, Мавриас (Коловос), Атанасидис.

СРБИЈА: Стојковић, Д. Тошић, Ивановић, Томовић, Максимовић (С. Митровић), Матић, З. Тошић (Рукавина), Петровић (Гудељ), Јојић (Ђуричић), Марковић (Лазовић), А. Митровић.

Пренос утакмице уживо могли сте да пратите на порталу Србија Данас.

Утакмица је завршена ... Србија је победила!

90 3 - 0:2 - GOOLL - ГУДЕЉ - Ово нико није очекивао. Гудељ је искористио слободан простор, наместо се и упутио пројектил чија је путања изненадила голмана Грчке.

Судија је продужио утакмицу за три минута ...

85. минут - Гекас је покушао али је лопта завршила поред гола.

82. минут - У овом периоду игре више се игра пред голом Србије, али наши играчи на време спречавају сваки напад домаће екипе.

Fudbalska reprezentacija Srbije, Nenad Tomović
Фудбалска репрезентација Србије, Ненад Томовић / Извор: МН Press

70. минут - Сјајан покушај Ђуричића, али Гликос сигуран избацује лопту у корнер из ког "орлови" нису били опасни.

65. минут - Нова одбрана Стојковића. Коне је шутирао са ивице шеснаестерца али голман "орлова" на месту.

59. минут - 0:1 - GOOLL - ПЕТРОВИЋ - Тошић је сјајно извео слободан ударац, Петровић је био највиши у скоку и послао лопту у мрежу.

55. минут - У наставку сусрета Србија нешто одлучнија. Посед лопте је на страни "орлова" али и даље без шанси.

45. минут - Судија је одсвирао крај првог полувремена. Грчка јесте имала посед лопте али је Србија била конкретнија.

38. минут - Најбоља шанса на утакмици. Тошић је сјајно  извео слободан ударац али је Гликос успео лопту да избаци у корнер после код "орлови" нису били опасни.

27. минут - Први шут на гол на утакмици. Манијатис је покушао али је лопта завршила преко гола.

25. минут - У досадашњем делу меча, Грчка има већи посед лопте. Али без шута на гол на обе стране.

20. минут - После једног од напада Томовић је у жељи да прекине напад нагазио Христодопулоса, Грци су тражили пенал али је судија показао да се игра настави.

Владимир Стојковић постао је голман са највише наступа у дресу репрезентације Србије. Својим 59 наступом претекао је Владимира Беару.

13. минут - Солидна акција Грчке по десној страни, али у шеснаестерцу Србије сигуран Ивановић.

6. минут - Од првог минута борба на средини терена без правих шанси на обе стране.