SVETLO NA KRAJU TUNELA: Petrović i Gudelj za pobedu Srbije!

18.11.2014. 17:37 21:52
Fudbalska reprezentacija Srbije
Fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Reprezentacija Srbije je pobedom nad Grčkom završila 2014. godinu.

Prijateljskom utakmicom protiv Grčke, reprezentacija Srbije završila je sa svim obavezama za tekuću godinu. Na ostrvu Krit, izabranici Radovana Ćurčića slavili su sa 2:0. Mrežu domaćina načeo je Radosav Petrović u 60. minutu posle odlično izvedenog slobodnog udarca Tošića. A tačku na rezultat je evrogolom stavio Nemanja Gudelj.

Ruku na srce u prvom delu meča viđena je velika borba na sredini terena ali sa tek nekoliko solidnih šansi. Domaćini su kontrolisali igru i imali loptu u nogama ali su "orlovi" imali zrelije šanse. U nastavku susreta, Srbije je zaigrala znatno angažovanije i zasluženo slavila na kraju.

Treba napomenuti da je Radovan Ćurčić u ovom susretu pomešao karte i dao šansu nekim igračima koji su kod doskorašnjeg selektora Dika Advokata imali malu ili nikakvu minutažu.

Reprezentativci se sada okreću klupskim obavezama, a na čelnicima saveza je da u narednom periodu odaberu ko će u predstojećoj godini sa klupe predvoditi "orlove".

Radost fudbalske reprezentacije Srbije
Radost fudbalske reprezentacije Srbije / Izvor: MN Press

GRČKA: Glikos, Papadopulos, Torosidis, Vjantra, Manolas (Moras), Hristodopulos, Kone (Ciolis), Maniatis, Samaris, Mavrias (Kolovos), Atanasidis.

SRBIJA: Stojković, D. Tošić, Ivanović, Tomović, Maksimović (S. Mitrović), Matić, Z. Tošić (Rukavina), Petrović (Gudelj), Jojić (Đuričić), Marković (Lazović), A. Mitrović.

Prenos utakmice uživo mogli ste da pratite na portalu Srbija Danas.

Utakmica je završena ... Srbija je pobedila!

90+3 - 0:2 - GOOLL - GUDELJ - Ovo niko nije očekivao. Gudelj je iskoristio slobodan prostor, namesto se i uputio projektil čija je putanja iznenadila golmana Grčke.

Sudija je produžio utakmicu za tri minuta ...

85. minut - Gekas je pokušao ali je lopta završila pored gola.

82. minut - U ovom periodu igre više se igra pred golom Srbije, ali naši igrači na vreme sprečavaju svaki napad domaće ekipe.

Fudbalska reprezentacija Srbije, Nenad Tomović
Fudbalska reprezentacija Srbije, Nenad Tomović / Izvor: MN Press

70. minut - Sjajan pokušaj Đuričića, ali Glikos siguran izbacuje loptu u korner iz kog "orlovi" nisu bili opasni.

65. minut - Nova odbrana Stojkovića. Kone je šutirao sa ivice šesnaesterca ali golman "orlova" na mestu.

59. minut - 0:1 - GOOLL - PETROVIĆ - Tošić je sjajno izveo slobodan udarac, Petrović je bio najviši u skoku i poslao loptu u mrežu.

55. minut - U nastavku susreta Srbija nešto odlučnija. Posed lopte je na strani "orlova" ali i dalje bez šansi.

45. minut - Sudija je odsvirao kraj prvog poluvremena. Grčka jeste imala posed lopte ali je Srbija bila konkretnija.

38. minut - Najbolja šansa na utakmici. Tošić je sjajno  izveo slobodan udarac ali je Glikos uspeo loptu da izbaci u korner posle kod "orlovi" nisu bili opasni.

27. minut - Prvi šut na gol na utakmici. Manijatis je pokušao ali je lopta završila preko gola.

25. minut - U dosadašnjem delu meča, Grčka ima veći posed lopte. Ali bez šuta na gol na obe strane.

20. minut - Posle jednog od napada Tomović je u želji da prekine napad nagazio Hristodopulosa, Grci su tražili penal ali je sudija pokazao da se igra nastavi.

Vladimir Stojković postao je golman sa najviše nastupa u dresu reprezentacije Srbije. Svojim 59 nastupom pretekao je Vladimira Bearu.

13. minut - Solidna akcija Grčke po desnoj strani, ali u šesnaestercu Srbije siguran Ivanović.

6. minut - Od prvog minuta borba na sredini terena bez pravih šansi na obe strane.