СП: Аргентина слави Ромера и пласман у финале

09.07.2014. 21:44 14:39
Fudbaleri Argentine
Фудбалери Аргентине / Извор: Бета/АП

У другом полуфиналу Холандија – Аргентина 0:0, пеналима 2:4. Борба за титулу у недељу.

Познат је и други финалиста Светског првенства. То је Аргентина која је победила Холандију и то на пенале 4:2, пошто је и после продужетака било 0:0. Јунак победе је голман „гаучоса“ Серхио Ромеро који је одбранио пенале Влару и Снајдеру. У финалу које је на програму у недељу Аргентина ће се састати са Немачком, која је дан раније декласирала Бразил 7:1.

Аргентина и Немачка се трећи пут састају у финалима светских првенстава. У Мексику 1986. Аргентина је победила 3:2, а четири године касније, у Италији, славили су Немци 1:0.

Други пут заредом су на мечу Холандије одлучивали пенали. У четвртфиналу је јунак победе над Костариком био Тим Крул. Ипак, он сада није могао да помогне екипи, јер је селектор Луј ван Гал раније морао да изврши трећу измену.

Утакмица није била претерано занимљива, па су се у неколико наврата са трибина чули звиждуци. Тек пред крај су екипе стварале шансе. Најбољу је у регуларном делу имао Робен у 90. минуту, али је његов шут изблокирао Хавијер Максерано. У другом продужетку је Аргентина имала две одличне шансе преко Паласија (115. минут) и Родригеза (117), али је оба пута голман Килесен био бољи.

Serhio Romero brani šut Ronu Vlaru
Серхио Ромеро брани шут Рону Влару / Извор: Бета/АП

Пренос уживо можете пратити на Srbijadanas.com:

Стадион: Арена Сао Пауло. Гледалаца: 63.627. Судија: Цунејт Чакир (Турска). Жути картони: Мартинс Инди, Хунтелар (Холандија), Демикелис (Аргентина).

Холандија: Килесен, Влар, Де Врај, Мартинс Инди (од 46. Јанмат), Којт, Вајналдум, Де Јонг (од 62. Класи), Блинд, Снајдер, Робен, Ван Перси (од 96. Хунтелар).

Аргентина: Ромеро, Забалета, Демикелис, Гарај, Рохо, Биља, Маскерано, Перез (од 81. Паласио), Игуаин (од 81. Агуеро), Меси, Лавеци (од 101. Родригез).

ЧЕТВРТА СЕРИЈА:

Родригез шутира и погађа 2:4, Аргентина је у финалу.

Влар шутира брани Ромеро.

120. минут - Крај другог полувремена. Одлучиће пенали.

117. минут - Родригез је шутирао из близине, али право у Килесена.

115. минут - Најбоља шанса за Аргентину. Паласио је избио сам испред голмана Килесена, шутирао је главом, али је овај био на месту.

106. минут - После судара са Којтом, Пабло Забалета је теже повређен, па су морали да интервенишу лекари. Аргентинац је наставио да игра.

105. минут - Хунтелар је добио жути картон.

101. минут - Последња измена у Аргентини, изашао је Лавеци, а ушао Макси Родригез.

99. минут - Робен шутира, али Ромеро брани.

96. минут - Последња измена у Холандији, изашао је Ван Перси, а ушао Хунтелар.

91. минут - Почели су продужеци.

90. минут - Крај другог полувремена. Играће се продужеци.

90 1. минут - Одлична шанса за Холандију. Робен је ушао у шеснаестерац, шутирао, али се Маскерано пружио и избацио лопту у корнер.

81. минут - Двострука измена у Аргентини. Уместо Переза је ушао Паласио, а уместо Игуаина улази Агуеро.

74. минут - Са трибина се све чешће чују звиждуци због мало шанси.

62. минут - Друга измена у Холандији, изашао је Де Јонг, а ушао Класи.

50. минут - Шанса за Аргентину, али је Килесен истрчао из шеснаестерца и избио лопту. Међутим, лопта се одбила од једног Аргентинца и отишла у гол-аут.

49. минут - Жути картон за Демикелиса.

46. минут - Почело је друго полувреме. Измена у Холандији, изашао је Мартинс Инди, а ушао је Јанмат.

45. минут - Крај првог полувремена.

45. минут - Жути картон је добио Бруно Мартинс Инди.

41. минут - Ближи се крај полувремена. За сада без озбиљнијих шанси.

26. минут - У једном ваздушном дуелу Маскерано и Вајналдум су се сударили главама. Аргентинац је лошије прошао, али је после лекарске помоћи могао да настави меч.

24. минут - После корнера Гарај је шутирао главом из петерца, али је био непрецизан.

15. минут - Први шут на гол. Меси је извео слободан ударац са 20 метара, али је Килесен био сигуран.

9. минут - На почетку Холандија има већи посед лопте, али за сада без конкретнијих шанси.

1. минут - Почела је утакмица.

Пре почетка утакмцие минутом ћутања је одата пошта преминулој легенди Алфреду ди Стефану.