SP: Argentina slavi Romera i plasman u finale

09.07.2014. 21:44 14:39
Fudbaleri Argentine
Fudbaleri Argentine / Izvor: Beta/AP

U drugom polufinalu Holandija – Argentina 0:0, penalima 2:4. Borba za titulu u nedelju.

Poznat je i drugi finalista Svetskog prvenstva. To je Argentina koja je pobedila Holandiju i to na penale 4:2, pošto je i posle produžetaka bilo 0:0. Junak pobede je golman „gaučosa“ Serhio Romero koji je odbranio penale Vlaru i Snajderu. U finalu koje je na programu u nedelju Argentina će se sastati sa Nemačkom, koja je dan ranije deklasirala Brazil 7:1.

Argentina i Nemačka se treći put sastaju u finalima svetskih prvenstava. U Meksiku 1986. Argentina je pobedila 3:2, a četiri godine kasnije, u Italiji, slavili su Nemci 1:0.

Drugi put zaredom su na meču Holandije odlučivali penali. U četvrtfinalu je junak pobede nad Kostarikom bio Tim Krul. Ipak, on sada nije mogao da pomogne ekipi, jer je selektor Luj van Gal ranije morao da izvrši treću izmenu.

Utakmica nije bila preterano zanimljiva, pa su se u nekoliko navrata sa tribina čuli zvižduci. Tek pred kraj su ekipe stvarale šanse. Najbolju je u regularnom delu imao Roben u 90. minutu, ali je njegov šut izblokirao Havijer Makserano. U drugom produžetku je Argentina imala dve odlične šanse preko Palasija (115. minut) i Rodrigeza (117), ali je oba puta golman Kilesen bio bolji.

Serhio Romero brani šut Ronu Vlaru
Serhio Romero brani šut Ronu Vlaru / Izvor: Beta/AP

Prenos uživo možete pratiti na Srbijadanas.com:

Stadion: Arena Sao Paulo. Gledalaca: 63.627. Sudija: Cunejt Čakir (Turska). Žuti kartoni: Martins Indi, Huntelar (Holandija), Demikelis (Argentina).

Holandija: Kilesen, Vlar, De Vraj, Martins Indi (od 46. Janmat), Kojt, Vajnaldum, De Jong (od 62. Klasi), Blind, Snajder, Roben, Van Persi (od 96. Huntelar).

Argentina: Romero, Zabaleta, Demikelis, Garaj, Roho, Bilja, Maskerano, Perez (od 81. Palasio), Iguain (od 81. Aguero), Mesi, Laveci (od 101. Rodrigez).

ČETVRTA SERIJA:

Rodrigez šutira i pogađa 2:4, Argentina je u finalu.

Vlar šutira brani Romero.

120. minut - Kraj drugog poluvremena. Odlučiće penali.

117. minut - Rodrigez je šutirao iz blizine, ali pravo u Kilesena.

115. minut - Najbolja šansa za Argentinu. Palasio je izbio sam ispred golmana Kilesena, šutirao je glavom, ali je ovaj bio na mestu.

106. minut - Posle sudara sa Kojtom, Pablo Zabaleta je teže povređen, pa su morali da intervenišu lekari. Argentinac je nastavio da igra.

105. minut - Huntelar je dobio žuti karton.

101. minut - Poslednja izmena u Argentini, izašao je Laveci, a ušao Maksi Rodrigez.

99. minut - Roben šutira, ali Romero brani.

96. minut - Poslednja izmena u Holandiji, izašao je Van Persi, a ušao Huntelar.

91. minut - Počeli su produžeci.

90. minut - Kraj drugog poluvremena. Igraće se produžeci.

90+1. minut - Odlična šansa za Holandiju. Roben je ušao u šesnaesterac, šutirao, ali se Maskerano pružio i izbacio loptu u korner.

81. minut - Dvostruka izmena u Argentini. Umesto Pereza je ušao Palasio, a umesto Iguaina ulazi Aguero.

74. minut - Sa tribina se sve češće čuju zvižduci zbog malo šansi.

62. minut - Druga izmena u Holandiji, izašao je De Jong, a ušao Klasi.

50. minut - Šansa za Argentinu, ali je Kilesen istrčao iz šesnaesterca i izbio loptu. Međutim, lopta se odbila od jednog Argentinca i otišla u gol-aut.

49. minut - Žuti karton za Demikelisa.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Izmena u Holandiji, izašao je Martins Indi, a ušao je Janmat.

45. minut - Kraj prvog poluvremena.

45. minut - Žuti karton je dobio Bruno Martins Indi.

41. minut - Bliži se kraj poluvremena. Za sada bez ozbiljnijih šansi.

26. minut - U jednom vazdušnom duelu Maskerano i Vajnaldum su se sudarili glavama. Argentinac je lošije prošao, ali je posle lekarske pomoći mogao da nastavi meč.

24. minut - Posle kornera Garaj je šutirao glavom iz peterca, ali je bio neprecizan.

15. minut - Prvi šut na gol. Mesi je izveo slobodan udarac sa 20 metara, ali je Kilesen bio siguran.

9. minut - Na početku Holandija ima veći posed lopte, ali za sada bez konkretnijih šansi.

1. minut - Počela je utakmica.

Pre početka utakmcie minutom ćutanja je odata pošta preminuloj legendi Alfredu di Stefanu.