ПАРТИЗАН ЈЕ НОВИ ШАМПИОН: Илић и Живковић и математички оверили титулу (ВИДЕО)

13.05.2015. 20:01
Fudbaleri Partizana
Фудбалери Партизана / Извор: МН Press

Црно-бели са 2:0 савладали Напредак.

Екипа Партизана на гостовању у Крушевцу и математички је обезбедила титулу првака. Црно-бели су са 2:0 савладали Напредак. Голове вредне титуле за црно-беле су постигли штопер Бранко Илић и Андрија Живковић.

Велика борба водила се од првог судијског звиждука са тек по којом шансом на обе стране. Играо се 13. минут када је Бабовић проиграо Шапоњића али је овај шутирао поред гола, а већ у следећем минуту Живковић је са ивице шеснаестерца шутирао преко гола. Два минута касније узвратио је Трујић који је са пет метара шутирао преко гола. Током већег дела првог полувремена ривали нису хтели много да ризикују, али је Напредак више желео да стигне до гола. Непосредно пред одлазак на одмор Бандаловски је срушен у шеснаестерцу, црно-бели су тражили једанаестерац али је судија Сантрач показао да се игра настави.

Други део игре Напредак је отворио шансом, али је непосредно пре играча домаћих успео да интервенише Бандаловски. Казна за промашај домаћина је стигла у 62. минуту када је Дринчић извео слободан ударац а пред голом Јанковића највиши у скоку био штопер Илић који је главом сместио лопту у мрежу. Примљени погодак није пореметио домаћина, а играо се 77. минут када је Трујић погодио стативу. Неколико минута касније стављена је тачка на резултат и на нову шампионску титулу Партизана, пошто се у стрелце уписао Андрија Живковић после идеалног паса Којића.

С обзиром на то да је Црвена звезда на стадиону Рајко Митић претрпела пораз од Радничког из Крагујевца на два кола до краја црно-бели имају 11 бодова предности.

НАПРЕДАК - ПАРТИЗАН 0:2 (0:0)

Стрелци: 0:1 Б. Илић у 62, 0:2 Живковић у 82. минуту.

Стадион: Младост

Гледалаца: 9.000

Судија: Сантрач Дејан

Жути картони: Вучетић (Напредак), Брашанац (Партизан)

НАПРЕДАК: Јанковић, Гобељић, Урошевић, Фримпонг, Пауновић, Станојевић, Вучетић, Ndiaye, Лемајић, Димитров, Трујић.

ПАРТИЗАН:  Ж. Живковић, Бандаловски, Волков, Ћирковић, Б. Илић, Дринчић, Бабовић (од 80. Марковић), Брашанац, А. Живковић, Шапоњић (од 56. Којић), С. Илић (од 68. Нинковић).