PARTIZAN JE NOVI ŠAMPION: Ilić i Živković i matematički overili titulu (VIDEO)

I. Lakić
Fudbaleri Partizana
Fudbaleri Partizana / Izvor: MN Press

Crno-beli sa 2:0 savladali Napredak.

Ekipa Partizana na gostovanju u Kruševcu i matematički je obezbedila titulu prvaka. Crno-beli su sa 2:0 savladali Napredak. Golove vredne titule za crno-bele su postigli štoper Branko Ilić i Andrija Živković.

Velika borba vodila se od prvog sudijskog zvižduka sa tek po kojom šansom na obe strane. Igrao se 13. minut kada je Babović proigrao Šaponjića ali je ovaj šutirao pored gola, a već u sledećem minutu Živković je sa ivice šesnaesterca šutirao preko gola. Dva minuta kasnije uzvratio je Trujić koji je sa pet metara šutirao preko gola. Tokom većeg dela prvog poluvremena rivali nisu hteli mnogo da rizikuju, ali je Napredak više želeo da stigne do gola. Neposredno pred odlazak na odmor Bandalovski je srušen u šesnaestercu, crno-beli su tražili jedanaesterac ali je sudija Santrač pokazao da se igra nastavi.

Drugi deo igre Napredak je otvorio šansom, ali je neposredno pre igrača domaćih uspeo da interveniše Bandalovski. Kazna za promašaj domaćina je stigla u 62. minutu kada je Drinčić izveo slobodan udarac a pred golom Jankovića najviši u skoku bio štoper Ilić koji je glavom smestio loptu u mrežu. Primljeni pogodak nije poremetio domaćina, a igrao se 77. minut kada je Trujić pogodio stativu. Nekoliko minuta kasnije stavljena je tačka na rezultat i na novu šampionsku titulu Partizana, pošto se u strelce upisao Andrija Živković posle idealnog pasa Kojića.

S obzirom na to da je Crvena zvezda na stadionu Rajko Mitić pretrpela poraz od Radničkog iz Kragujevca na dva kola do kraja crno-beli imaju 11 bodova prednosti.

NAPREDAK - PARTIZAN 0:2 (0:0)

Strelci: 0:1 B. Ilić u 62, 0:2 Živković u 82. minutu.

Stadion: Mladost

Gledalaca: 9.000

Sudija: Santrač Dejan

Žuti kartoni: Vučetić (Napredak), Brašanac (Partizan)

NAPREDAK: Janković, Gobeljić, Urošević, Frimpong, Paunović, Stanojević, Vučetić, Ndiaye, Lemajić, Dimitrov, Trujić.

PARTIZAN:  Ž. Živković, Bandalovski, Volkov, Ćirković, B. Ilić, Drinčić, Babović (od 80. Marković), Brašanac, A. Živković, Šaponjić (od 56. Kojić), S. Ilić (od 68. Ninković).