ЈСЛ: Црвена звезда савладала Нишлије и заказала оверу титуле у Хумској (ВИДЕО)

Србија данас
Crvena zvezda - radnički Niš
Црвена звезда - раднички Ниш / Извор: Бета

Пред 17.000 гледалаца Ракић и Мрђа најавили велико славље за суботу.

Фудбалери Црвене звезде могу много мирније да чекају суботњи дерби. После 26. кола они имају шест бодова више од другопласираног Партизана. Црвено-бели су у Београду савладали Раднички из Ниша 2:0 (0:0).

Стрелци за домаћина били су били Ђорђе Ракић у 50. минуту и Драган Мрђа у 74. Меч је протекао у иницијативи домаћих, а гости из Ниша су само у неколико наврата покушали да запрете.

Пре тога је Партизан изгубио у Крушевцу, док је Војводина остала у трци за Лигу Европе.

ТАБЕЛА: Црвена звезда 62, Партизан 56, Чукарички 41, Јагодина 40, Војводина 40, Вождовац 35, Нови Пазар 35, Раднички Ниш 34, Напредак 31, Спартак 30, Слобода 27, Доњи Срем 26, ОФК Београд 24, Рад 24, Раднички 1923 23, Јавор 21.

Парови 26. кола (субота): Чукарички – Спартак, Нови Пазар – Вождовац, ОФК Београд – Јавор, Рад – Напредак, Раднички 1923 – Војводина, Раднички Ниш – Доњи Срем, Слобода – Јагодина, Партизан – Црвена звезда.

Текстуални пренос меча можете да погледате у наставку:

Стадион: Црвене звезде.

Гледалаца: 17.000.

Судија: Сантрач.

Стрелци: 1:0 Ракић у 50, 2:0 Мрђа у 74.

Жути картони: Ћулум , Косорић (Раднички).

Црвена звезда: Бајковић, Ненадић, Келхар, Павићевић, Ковачевић, Нинковић, Милијаш, Печник, Мрђа (88. минутаОњило), Ракић (од 70. Савићевић), Лазовић (од 64. Гогић).

Раднички Ниш: Филиповић, Павловић, Косорић, Булатовић, Пауљевић, Тришовић (од 55. Петровић), Ћулум, Јовановић (од 78. Марјановић), Стојановић, Пејчић, Крстић (од 66. Коларевић).

Кренули су домаћи агресивно од првог минута, а после неколико секунди је Ненад Милијаш затресао мрежу, али је погодак поништен због офсајда.

Убрзо су Нишлије показале да нису дошле у Београд да се бране, а шансу је имао Пејчић.

Одлична шанса за Дарка Лазовића у 15. минуту. Ненадић је са леве стране убацио лопту пред гол, Лазовић је шутирао из прве, али право у голмана Филиповића.

Могла је Црвена звезда да поведе у 18. минуту. Лопта је дошла до Мрђе, који је са ивице шеснаестерца шутирао, али је Булатовић скренуо лопту у корнер. У наредних неколико минута се играло између два шеснаестерца.

У 27. минуту су Нишлије изгубиле лопту у свом шеснаестерцу, али Звезда то није умела да казни.

Прву праву прилику је Раднички имао у 32. минуту, када је Јовановић са шест-седам метара шутирао главом, али је лопта отишла поред гола. Само два минута касније, шанса за Звезду. Ракић је шутирао са 17 метара, али је голман гостију одлично интервенисао.

У 35. минуту жути картон за Милана Ћулума из Радничког. Звезда је поново запретила у 39. минуту, када је један фудбалер Радничког главом вратио лопту голману, али је Мрђа замало пресекао ову лопту. Нова шанса за домаће у 44. минуту. Мрђа је са десне стране убацио лопту пред гол, Ковачевић је шутирао из прве, али је погодио Булатовића. У судијској надокнади је Звезда имала шансу за гол, али су се гости добро одбранили.

Звезда долази у вођство у 50. минуту, а стрелац је Ђорђе Ракић. Милош Нинковић је послао употребљиву лопту пред гол, а Ракић је преварио једног играча гостију и савладао Филиповића. На тај начин је показао да је повреда, због које је паузирао шест месеци, прошлост.

Измена у Радничком у 78. минуту. Изашао је Јовановић, а ушао је Марјановић.

Гол за Црвену звезду. Милијаш је упослио Мрђу који је изашао сам пред голмана Филиповића, који је прво добро интервенисао, али је Звездин фудбалер био присебан и довео своју екипу у вођство од 2:0.

У наредним минутима Звезда чува предност и покушава да постигне и трећи гол. Драган Мрђа је изашао у 88. минуту, а ушао је Оњило.

Могли су црвено-бели да повећају предност. У другом минуту надокнаде је Вукан Савићевић извео корнер, а на лопту је натрчао Печник и из волеја је шутирао. Ипак, лопта је за мало отишла поред гола.