JSL: Crvena zvezda savladala Nišlije i zakazala overu titule u Humskoj (VIDEO)

Srbija danas
Crvena zvezda - radnički Niš
Crvena zvezda - radnički Niš / Izvor: Beta

Pred 17.000 gledalaca Rakić i Mrđa najavili veliko slavlje za subotu.

Fudbaleri Crvene zvezde mogu mnogo mirnije da čekaju subotnji derbi. Posle 26. kola oni imaju šest bodova više od drugoplasiranog Partizana. Crveno-beli su u Beogradu savladali Radnički iz Niša 2:0 (0:0).

Strelci za domaćina bili su bili Đorđe Rakić u 50. minutu i Dragan Mrđa u 74. Meč je protekao u inicijativi domaćih, a gosti iz Niša su samo u nekoliko navrata pokušali da zaprete.

Pre toga je Partizan izgubio u Kruševcu, dok je Vojvodina ostala u trci za Ligu Evrope.

TABELA: Crvena zvezda 62, Partizan 56, Čukarički 41, Jagodina 40, Vojvodina 40, Voždovac 35, Novi Pazar 35, Radnički Niš 34, Napredak 31, Spartak 30, Sloboda 27, Donji Srem 26, OFK Beograd 24, Rad 24, Radnički 1923 23, Javor 21.

Parovi 26. kola (subota): Čukarički – Spartak, Novi Pazar – Voždovac, OFK Beograd – Javor, Rad – Napredak, Radnički 1923 – Vojvodina, Radnički Niš – Donji Srem, Sloboda – Jagodina, Partizan – Crvena zvezda.

Tekstualni prenos meča možete da pogledate u nastavku:

Stadion: Crvene zvezde.

Gledalaca: 17.000.

Sudija: Santrač.

Strelci: 1:0 Rakić u 50, 2:0 Mrđa u 74.

Žuti kartoni: Ćulum , Kosorić (Radnički).

Crvena zvezda: Bajković, Nenadić, Kelhar, Pavićević, Kovačević, Ninković, Milijaš, Pečnik, Mrđa (88. minutaOnjilo), Rakić (od 70. Savićević), Lazović (od 64. Gogić).

Radnički Niš: Filipović, Pavlović, Kosorić, Bulatović, Pauljević, Trišović (od 55. Petrović), Ćulum, Jovanović (od 78. Marjanović), Stojanović, Pejčić, Krstić (od 66. Kolarević).

Krenuli su domaći agresivno od prvog minuta, a posle nekoliko sekundi je Nenad Milijaš zatresao mrežu, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Ubrzo su Nišlije pokazale da nisu došle u Beograd da se brane, a šansu je imao Pejčić.

Odlična šansa za Darka Lazovića u 15. minutu. Nenadić je sa leve strane ubacio loptu pred gol, Lazović je šutirao iz prve, ali pravo u golmana Filipovića.

Mogla je Crvena zvezda da povede u 18. minutu. Lopta je došla do Mrđe, koji je sa ivice šesnaesterca šutirao, ali je Bulatović skrenuo loptu u korner. U narednih nekoliko minuta se igralo između dva šesnaesterca.

U 27. minutu su Nišlije izgubile loptu u svom šesnaestercu, ali Zvezda to nije umela da kazni.

Prvu pravu priliku je Radnički imao u 32. minutu, kada je Jovanović sa šest-sedam metara šutirao glavom, ali je lopta otišla pored gola. Samo dva minuta kasnije, šansa za Zvezdu. Rakić je šutirao sa 17 metara, ali je golman gostiju odlično intervenisao.

U 35. minutu žuti karton za Milana Ćuluma iz Radničkog. Zvezda je ponovo zapretila u 39. minutu, kada je jedan fudbaler Radničkog glavom vratio loptu golmanu, ali je Mrđa zamalo presekao ovu loptu. Nova šansa za domaće u 44. minutu. Mrđa je sa desne strane ubacio loptu pred gol, Kovačević je šutirao iz prve, ali je pogodio Bulatovića. U sudijskoj nadoknadi je Zvezda imala šansu za gol, ali su se gosti dobro odbranili.

Zvezda dolazi u vođstvo u 50. minutu, a strelac je Đorđe Rakić. Miloš Ninković je poslao upotrebljivu loptu pred gol, a Rakić je prevario jednog igrača gostiju i savladao Filipovića. Na taj način je pokazao da je povreda, zbog koje je pauzirao šest meseci, prošlost.

Izmena u Radničkom u 78. minutu. Izašao je Jovanović, a ušao je Marjanović.

Gol za Crvenu zvezdu. Milijaš je uposlio Mrđu koji je izašao sam pred golmana Filipovića, koji je prvo dobro intervenisao, ali je Zvezdin fudbaler bio priseban i doveo svoju ekipu u vođstvo od 2:0.

U narednim minutima Zvezda čuva prednost i pokušava da postigne i treći gol. Dragan Mrđa je izašao u 88. minutu, a ušao je Onjilo.

Mogli su crveno-beli da povećaju prednost. U drugom minutu nadoknade je Vukan Savićević izveo korner, a na loptu je natrčao Pečnik i iz voleja je šutirao. Ipak, lopta je za malo otišla pored gola.