ЈСЛ: Лазовић сломио Јавор, Партизан стигао Звезду

12.04.2014. 17:54
Danko Lazović čovek odluke u Ivanjici
Данко Лазовић човек одлуке у Ивањици / Извор: Бета

Голом искусног нападача у финишу првог полувремена црно-бели се изједначили са лидером на табели Јелен Суперлиге уз утакмицу више. Бриге за тренера Марка Николића - повређени Лазовић и голман Лукач.

Партизан је успешно одрадио посао у 23. колу Јелен Суперлиге и притисак у шампионској трци пребацио у  двориште Црвене звезде. Црно-бели су савладали Јавор у Ивањици резултатом 1:0 (1:0) и изједначили се, са утакмицом више, по броју бодова са комшијама који у дербију кола дочекују Чукарички.

Централна фигура меча у Ивањици био је Данко Лазовић. Искусни нападач је  у 42. минуту “поништио” погодак Петра Шкулетића, да би у смирај првог дела игра  постигао гол који је браниоцу титуле донео важан тријумф.  Повратник у Хумску, напослетку, морао је раније да напусти терен стадиона “Крај Моравице” због повреде колена у 54. минуту и забринуо тренера Марка Николића.

Партизан је притискао домаћина током првих 45 минута, пропустио неколико добрих шанси (Шкулетић, Илић, А. Живковић) и сломио отпор Јавора у надокнади времена. Идеалан центаршут Саше Илића у мрежу је трзајем главом спровео Лазовић. Само неколико минута раније Шкулетић је већ савладао голмана Мишића, али се пред гол линијом Лазовић активирао из офсајда, сместио лопту у празну мрежу, што је био јасан сигнал помоћном судији да  сигнализира офсајд позицију.

Најбољу прилику у другом полувремену пропустио је резервиста гостију Предраг Лука којег је у дуелу “један на један” надмудрио  голман Јавора Мишић. Јавор је могао до бода у 79. миуту, али је одличан ударац Милошковића укротио Лукач. Голман клуба из Хумске морао је да изађе из игре у 83. минуту због повреде, а заменио га је Живковић.

Јавор Матис – Партизан 0:1 (0:1)

Стадион: Крај Моравице.
Гледалаца: 2.000.
Судија: Дејан Глођовић.
Стрелац: Лазовић у 45 1.

Јавор Матис: Мишић, Ђорђевић (од 76. Гојачанин), Милетић, Миловић, Валиђо, Ивеља, Видић, Доцић (од 67. Јосовић), Милошковић , Веселиновић, Чечарић (од 56. Дражић).

Партизан: Лукач (од 83. Ж. Живковић), Вулићевић, Обрадовић, Станковић, Петровић, Дринчић, Брашанац Илић, Лазовић (од 54. Лука), А. Живковић ( од 74. Нинковић), Шкулетић.