JSL: Lazović slomio Javor, Partizan stigao Zvezdu

12.04.2014. 17:54
N. Radojević
Danko Lazović čovek odluke u Ivanjici
Danko Lazović čovek odluke u Ivanjici / Izvor: Beta

Golom iskusnog napadača u finišu prvog poluvremena crno-beli se izjednačili sa liderom na tabeli Jelen Superlige uz utakmicu više. Brige za trenera Marka Nikolića - povređeni Lazović i golman Lukač.

Partizan je uspešno odradio posao u 23. kolu Jelen Superlige i pritisak u šampionskoj trci prebacio u  dvorište Crvene zvezde. Crno-beli su savladali Javor u Ivanjici rezultatom 1:0 (1:0) i izjednačili se, sa utakmicom više, po broju bodova sa komšijama koji u derbiju kola dočekuju Čukarički.

Centralna figura meča u Ivanjici bio je Danko Lazović. Iskusni napadač je  u 42. minutu “poništio” pogodak Petra Škuletića, da bi u smiraj prvog dela igra  postigao gol koji je braniocu titule doneo važan trijumf.  Povratnik u Humsku, naposletku, morao je ranije da napusti teren stadiona “Kraj Moravice” zbog povrede kolena u 54. minutu i zabrinuo trenera Marka Nikolića.

Partizan je pritiskao domaćina tokom prvih 45 minuta, propustio nekoliko dobrih šansi (Škuletić, Ilić, A. Živković) i slomio otpor Javora u nadoknadi vremena. Idealan centaršut Saše Ilića u mrežu je trzajem glavom sproveo Lazović. Samo nekoliko minuta ranije Škuletić je već savladao golmana Mišića, ali se pred gol linijom Lazović aktivirao iz ofsajda, smestio loptu u praznu mrežu, što je bio jasan signal pomoćnom sudiji da  signalizira ofsajd poziciju.

Najbolju priliku u drugom poluvremenu propustio je rezervista gostiju Predrag Luka kojeg je u duelu “jedan na jedan” nadmudrio  golman Javora Mišić. Javor je mogao do boda u 79. miutu, ali je odličan udarac Miloškovića ukrotio Lukač. Golman kluba iz Humske morao je da izađe iz igre u 83. minutu zbog povrede, a zamenio ga je Živković.

Javor Matis – Partizan 0:1 (0:1)

Stadion: Kraj Moravice.
Gledalaca: 2.000.
Sudija: Dejan Glođović.
Strelac: Lazović u 45+1.

Javor Matis: Mišić, Đorđević (od 76. Gojačanin), Miletić, Milović, Valiđo, Ivelja, Vidić, Docić (od 67. Josović), Milošković , Veselinović, Čečarić (od 56. Dražić).

Partizan: Lukač (od 83. Ž. Živković), Vulićević, Obradović, Stanković, Petrović, Drinčić, Brašanac Ilić, Lazović (od 54. Luka), A. Živković ( od 74. Ninković), Škuletić.