ЈСЛ: Пехар се скотрљао низ Брдо, Звезда предала круну Партизану!

10.05.2015. 20:54
Darko Lazović i Rajko Brežančić
Дарко Лазовић и Рајко Брежанчић / Извор: МН Press

Црвено-бели поражени од Чукаричког у 27. колу Јелен Суперлиге.

Шампионска трка је завршена, Партизан ће се вероватно већ у среду и математички изједначити по броју титула (26) са Црвеном звездом. Поразом од Чукаричког на Бановом брду резултатом 2:0 (1:0) црвено-бели су остали без илузије о митском преокрету у финишу шампионата. Три рунде пре краја Јелен Суперлиге тим из Хумске има осам бодова предности у односу на браниоца трофеја, који се у прорачуну између улагања у будућност и тренутног инвестирања у циљу освајања титуле изгубио у прашуми амбиција и остао практичнио без ичега.

Чукарички је још једном показао да је најпријатније изненађење сезоне. После пласмана у финале Купа Србије, „брђани“ су зацементирали трећу позицију на табели и потврдили још једном да играју најлепши фудбал у Србији.

Могла је Звезда да освоји бодове на Чукарици, али је пропустила неколико повољних прилика у првом делу игре. Испромашивао се Александар Катаи, пропустио три шансе, прецизније, голман домаћина Немања Ственаовић био је несавладив.

Казна за промашаје уследила је у последњем минуту првог полувремена. Звездина деца Драгољуб Срнић и Филип Стојковић искреирали су шансу за Николу Стојиљковића који је био неумољив, 1:0.

Fudbaleri Čukaričkog proslavljaju gol protiv Crvene zvezde
Фудбалери Чукаричког прослављају гол против Црвене звезде / Извор: МН Press

Црвено-бели ученик Филип Стојковић поново је био пакер у 62. минуту. Овога пута пронашао је на другој стативи капитена Игора Матића који је ефектним ударцем главом матирао Предрага Рајковића.

Био је то крај за госте који су остали празних руку. За утеху црвено-белима је што је тренер Ненад Лалатовић афирмисао пар младих играча, али је утисак да су поједина Звездина деца неоправдано током пролећа чамила на клупи гледајући како им нека „појачања без покрића“ заузимају место.

Звезди остаје анализа, Чукаричком борба за трофеј. Свакоме према заслузи...

Чукарички: Стевановић – Стојковић, Рендулић, Остојић, Брежанчић – Реган, Д. Срнић – С. Срнић, Матић, Бојић – Стојиљковић;

Црвена звезда: Рајковић – Цветковић, Павићевић, Јовановић, Анђелковић – Ристић, Грујић – Лазовић, Катаи, Јовић, Орландић.