JSL: Pehar se skotrljao niz Brdo, Zvezda predala krunu Partizanu!

10.05.2015. 20:54
Darko Lazović i Rajko Brežančić
Darko Lazović i Rajko Brežančić / Izvor: MN Press

Crveno-beli poraženi od Čukaričkog u 27. kolu Jelen Superlige.

Šampionska trka je završena, Partizan će se verovatno već u sredu i matematički izjednačiti po broju titula (26) sa Crvenom zvezdom. Porazom od Čukaričkog na Banovom brdu rezultatom 2:0 (1:0) crveno-beli su ostali bez iluzije o mitskom preokretu u finišu šampionata. Tri runde pre kraja Jelen Superlige tim iz Humske ima osam bodova prednosti u odnosu na branioca trofeja, koji se u proračunu između ulaganja u budućnost i trenutnog investiranja u cilju osvajanja titule izgubio u prašumi ambicija i ostao praktičnio bez ičega.

Čukarički je još jednom pokazao da je najprijatnije iznenađenje sezone. Posle plasmana u finale Kupa Srbije, „brđani“ su zacementirali treću poziciju na tabeli i potvrdili još jednom da igraju najlepši fudbal u Srbiji.

Mogla je Zvezda da osvoji bodove na Čukarici, ali je propustila nekoliko povoljnih prilika u prvom delu igre. Ispromašivao se Aleksandar Katai, propustio tri šanse, preciznije, golman domaćina Nemanja Stvenaović bio je nesavladiv.

Kazna za promašaje usledila je u poslednjem minutu prvog poluvremena. Zvezdina deca Dragoljub Srnić i Filip Stojković iskreirali su šansu za Nikolu Stojiljkovića koji je bio neumoljiv, 1:0.

Fudbaleri Čukaričkog proslavljaju gol protiv Crvene zvezde
Fudbaleri Čukaričkog proslavljaju gol protiv Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Crveno-beli učenik Filip Stojković ponovo je bio paker u 62. minutu. Ovoga puta pronašao je na drugoj stativi kapitena Igora Matića koji je efektnim udarcem glavom matirao Predraga Rajkovića.

Bio je to kraj za goste koji su ostali praznih ruku. Za utehu crveno-belima je što je trener Nenad Lalatović afirmisao par mladih igrača, ali je utisak da su pojedina Zvezdina deca neopravdano tokom proleća čamila na klupi gledajući kako im neka „pojačanja bez pokrića“ zauzimaju mesto.

Zvezdi ostaje analiza, Čukaričkom borba za trofej. Svakome prema zasluzi...

Čukarički: Stevanović – Stojković, Rendulić, Ostojić, Brežančić – Regan, D. Srnić – S. Srnić, Matić, Bojić – Stojiljković;

Crvena zvezda: Rajković – Cvetković, Pavićević, Jovanović, Anđelković – Ristić, Grujić – Lazović, Katai, Jović, Orlandić.