ЈСЛ: Звезда убедљива у дербију, Паркер и Јовић немилосрдни према Војводини! (ВИДЕО)

07.03.2015. 19:54
Radost fudbalera Crvene zvezde
Радост фудбалера Црвене звезде / Извор: МН Press

Црвено-бели славили са 3:0 у најзанимљивијем мечу 18. кола ЈСЛ.

У дербију 18. кола Црвена звезда је на домаћем терену убедљиво савладала Војводину, 3:0. Двоструки стрелац за црвено-беле био је Џошуа Паркер, а свој првенац у овој сезони у дресу актуелног шампиона постигао је Лука Јовић.

Победи црвено-белих Александар Катаи допринео је са две сјајне асистенције.

Од почетка меча обе екипе кренуле су силовито са жељом да што пре стигну до вођства. Тек што је прошло почетно исптивање снага, црвено-бели су повели. Ристић је послао лопту у срце шеснаестерца тамо су била тројица играча Црвене звезде, Катаи је препустио лопту Паркеру који је послао у мрежу. Примљени погодак није поколебао Новосађане. Играо се 27. минут када су гости озбиљније запретили. Рогач је одиграо повратну лопту на ивици шеснаестерца, натрчао је Иванић, али је тукао право у голмана Рајковића. Казна за промашаје стигла је само неколико минута касније. Тада је Стојановић сјајно центрирао,а највиши у скоку био је Паркер који главом шаље лопту у мрежу. Непосредно пред одлазак на одмор била је гужва у шеснаестерцу Војводине, али ни Стојановић ни Јовић нису успели да захвате лопту и озбиљније запрете.

Džošua Parker
Џошуа Паркер / Извор: МН Press

Други део игре црвено-бели су отворили на идеалан начин. Катаи је умакао чуварима, послао лопту до Јовића коме није било тешко да је смести у мрежу и постигне свој првенац на Маракани. Током већег дела другог полувремена играло се на половини гостију, али и поред велике жеље до краја сусрета црвено-бели нису успели да матирају Милинковић-Савића и увећају своју предност. Са друге стране, изабраници Зорана Марића су на све начине покушавали да осујете нападе црвено-белих, а своју шансу су тражили из прекида и контри. Последња прилика на мечу виђена је у судијској надокнади када је Лазовић умакао одбрани гостију, изашао сам испред Милинковић-Савића који је добром одбраном успео да сачува свој гол.

И поред неколицине солидних шанси по истеку 90. минута на семафору је стајало 3:0 за Црвену звезду.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ВОЈВОДИНА 3:0

СТРЕЛЦИ: Паркер у 4, 33, Јовић у 52. минуту.

СТАДИОН: Рајко Митић

ГЛЕДАЛАЦА: 16.000

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рајковић, Цветковић, Јовановић, Лазић, Анђелковић, Ристић (од 83. Грујић), Лазовић, Стојановић (од 68. Босанчић), Катаи, Паркер, Јовић (од 58. Ковачевић).

ВОЈВОДИНА: Милинковић-Савић,  Василић, Пекарић, Бабић, Настић, Рогач, Тумбасевић (од 46. Макарић), Луковић (од 81. Каранов), Иванић, Гаћиновић, Ћурко (од 46. Новаковић).