JSL: Zvezda ubedljiva u derbiju, Parker i Jović nemilosrdni prema Vojvodini! (VIDEO)

07.03.2015. 19:54
Radost fudbalera Crvene zvezde
Radost fudbalera Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Crveno-beli slavili sa 3:0 u najzanimljivijem meču 18. kola JSL.

U derbiju 18. kola Crvena zvezda je na domaćem terenu ubedljivo savladala Vojvodinu, 3:0. Dvostruki strelac za crveno-bele bio je Džošua Parker, a svoj prvenac u ovoj sezoni u dresu aktuelnog šampiona postigao je Luka Jović.

Pobedi crveno-belih Aleksandar Katai doprineo je sa dve sjajne asistencije.

Od početka meča obe ekipe krenule su silovito sa željom da što pre stignu do vođstva. Tek što je prošlo početno isptivanje snaga, crveno-beli su poveli. Ristić je poslao loptu u srce šesnaesterca tamo su bila trojica igrača Crvene zvezde, Katai je prepustio loptu Parkeru koji je poslao u mrežu. Primljeni pogodak nije pokolebao Novosađane. Igrao se 27. minut kada su gosti ozbiljnije zapretili. Rogač je odigrao povratnu loptu na ivici šesnaesterca, natrčao je Ivanić, ali je tukao pravo u golmana Rajkovića. Kazna za promašaje stigla je samo nekoliko minuta kasnije. Tada je Stojanović sjajno centrirao,a najviši u skoku bio je Parker koji glavom šalje loptu u mrežu. Neposredno pred odlazak na odmor bila je gužva u šesnaestercu Vojvodine, ali ni Stojanović ni Jović nisu uspeli da zahvate loptu i ozbiljnije zaprete.

Džošua Parker
Džošua Parker / Izvor: MN Press

Drugi deo igre crveno-beli su otvorili na idealan način. Katai je umakao čuvarima, poslao loptu do Jovića kome nije bilo teško da je smesti u mrežu i postigne svoj prvenac na Marakani. Tokom većeg dela drugog poluvremena igralo se na polovini gostiju, ali i pored velike želje do kraja susreta crveno-beli nisu uspeli da matiraju Milinković-Savića i uvećaju svoju prednost. Sa druge strane, izabranici Zorana Marića su na sve načine pokušavali da osujete napade crveno-belih, a svoju šansu su tražili iz prekida i kontri. Poslednja prilika na meču viđena je u sudijskoj nadoknadi kada je Lazović umakao odbrani gostiju, izašao sam ispred Milinković-Savića koji je dobrom odbranom uspeo da sačuva svoj gol.

I pored nekolicine solidnih šansi po isteku 90. minuta na semaforu je stajalo 3:0 za Crvenu zvezdu.

CRVENA ZVEZDA - VOJVODINA 3:0

STRELCI: Parker u 4, 33, Jović u 52. minutu.

STADION: Rajko Mitić

GLEDALACA: 16.000

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Cvetković, Jovanović, Lazić, Anđelković, Ristić (od 83. Grujić), Lazović, Stojanović (od 68. Bosančić), Katai, Parker, Jović (od 58. Kovačević).

VOJVODINA: Milinković-Savić,  Vasilić, Pekarić, Babić, Nastić, Rogač, Tumbasević (od 46. Makarić), Luković (od 81. Karanov), Ivanić, Gaćinović, Ćurko (od 46. Novaković).