ЈУНАК И ТРАГИЧАР: Голмани обележили прво коло Суперлиге!

11.08.2014. 18:28
Golmanske rukavice
Голманске рукавице / Извор: Инстаграм

Млади чувар мреже Чукаричког Немања Стевановић заблистао је на овогодишњој премијери, док са друге стране његов колега из Радничког својим "интервенцијама" кумовао је победи Црвене звезде.

Резултати 1. кола: Нови Пазар – Рад 1:0, Спартак – Раднички 1923 1:0, Црвена звезда – Раднички (Н) 2:0, Јагодина – Младост 1:1, Напредак – Чукарички 0:2, Борац – Доњи Срем 2:0, Вождовац – Партизан 1:3, Војводина – ОФК Београд 3:0

Викенд који је за нама, барем када је спорт у питању, обележило је 1. коло Јелен Суперлиге. На премијерним мечевима широм Србије, постигнуто је укупно седаманест голова, што може бити похвално poghotovo ако се узме у обзир да је прошле сезоне било у неким колима свега осам или девет постигнутих голова. Надамо се голгетерску сезону, отворио је Адмир Кецап поготком већ у 4. минуту сусрета са Радом

Са друге стране, током првог викенда на Суперлигашким теренима досуђено је три пенала од којих је само један реализован.

FK Čukarički
ФК Чукарички / Извор: МН Press

ЈУНАК КОЛА - НЕМАЊА СТЕВАНОВИЋ (ЧУКАРИЧКИ)

Управо су шутеви са беле тачке, изнедрили јунака кола. Млади голман Чукаричког Немања Стевановић (22), међу стативама је заменио суспендованог Боривоја Ристића и прославио се. Током 90. минута утакмице између Напретка и Чукаричког, судија је два пута показао на белу тачку. Иза лопте је оба пута био Божовић, а оба пута као победник излазио млади голман Стевановић који је прочитао ударце противничког играча. Својим храбрим одбранама, он је погурао "брђане" који су на крају славили са 2:0.

Nenad Filipović
Ненад Филиповић / Извор: МН Press

ТРАГИЧАР КОЛА - НЕНАД ФИЛИПОВИЋ (РАДНИЧКИ НИШ)

Црвена звезда је сигурно кренула у одбрану титуле. Головима капитена Ненада Милијаша црвено-бели су савладали Раднички из Ниша. Победи актуелног шампиона у многоме је кумовао голман гостију Ненад Филиповић. Несигурним интервенцијама, а поготво "проценом" код другог гола Милијаша, голман екипе из Ниша заслужио је епитет трагичара првог кола Суперлиге.

2. коло: Раднички Ниш - Партизан, Доњи Срем - Вождовац, Рад - Борац, Чукарички - Нови Пазар, ОФК Београд - Спартак, Црвена звезда - Јагодина, Раднички Крагујевац - Напредак и Младост - Војводина.