JUNAK I TRAGIČAR: Golmani obeležili prvo kolo Superlige!

11.08.2014. 18:28
Golmanske rukavice
Golmanske rukavice / Izvor: Instagram

Mladi čuvar mreže Čukaričkog Nemanja Stevanović zablistao je na ovogodišnjoj premijeri, dok sa druge strane njegov kolega iz Radničkog svojim "intervencijama" kumovao je pobedi Crvene zvezde.

Rezultati 1. kola: Novi Pazar – Rad 1:0, Spartak – Radnički 1923 1:0, Crvena zvezda – Radnički (N) 2:0, Jagodina – Mladost 1:1, Napredak – Čukarički 0:2, Borac – Donji Srem 2:0, Voždovac – Partizan 1:3, Vojvodina – OFK Beograd 3:0

Vikend koji je za nama, barem kada je sport u pitanju, obeležilo je 1. kolo Jelen Superlige. Na premijernim mečevima širom Srbije, postignuto je ukupno sedamanest golova, što može biti pohvalno poghotovo ako se uzme u obzir da je prošle sezone bilo u nekim kolima svega osam ili devet postignutih golova. Nadamo se golgetersku sezonu, otvorio je Admir Kecap pogotkom već u 4. minutu susreta sa Radom

Sa druge strane, tokom prvog vikenda na Superligaškim terenima dosuđeno je tri penala od kojih je samo jedan realizovan.

FK Čukarički
FK Čukarički / Izvor: MN Press

JUNAK KOLA - NEMANJA STEVANOVIĆ (ČUKARIČKI)

Upravo su šutevi sa bele tačke, iznedrili junaka kola. Mladi golman Čukaričkog Nemanja Stevanović (22), među stativama je zamenio suspendovanog Borivoja Ristića i proslavio se. Tokom 90. minuta utakmice između Napretka i Čukaričkog, sudija je dva puta pokazao na belu tačku. Iza lopte je oba puta bio Božović, a oba puta kao pobednik izlazio mladi golman Stevanović koji je pročitao udarce protivničkog igrača. Svojim hrabrim odbranama, on je pogurao "brđane" koji su na kraju slavili sa 2:0.

Nenad Filipović
Nenad Filipović / Izvor: MN Press

TRAGIČAR KOLA - NENAD FILIPOVIĆ (RADNIČKI NIŠ)

Crvena zvezda je sigurno krenula u odbranu titule. Golovima kapitena Nenada Milijaša crveno-beli su savladali Radnički iz Niša. Pobedi aktuelnog šampiona u mnogome je kumovao golman gostiju Nenad Filipović. Nesigurnim intervencijama, a pogotvo "procenom" kod drugog gola Milijaša, golman ekipe iz Niša zaslužio je epitet tragičara prvog kola Superlige.

2. kolo: Radnički Niš - Partizan, Donji Srem - Voždovac, Rad - Borac, Čukarički - Novi Pazar, OFK Beograd - Spartak, Crvena zvezda - Jagodina, Radnički Kragujevac - Napredak i Mladost - Vojvodina.