КЛС: Црно-бели брутално преслишали вртић из Железника

28.05.2016. 19:56
Novica Veličković
Новица Величковић / Извор: МН Press

Партизан победио ФМП са убедљивих 82:63

Кошаркаши Партизана славили су у првој полуфиналној утакмици плеј-офа КЛС-а против ФМП-а и направили велики корак према пласману у велико финале. Црно-бели су почели стегнуто и нервозно, али како је меч одмицао били су све сигурнији и на крају дошли до уверљивог тријумфа против талентоване екипе из Железника која је прави отор пружала само у првих 12 минута: Партизан – ФМП 82:63 (12:15, 25:11, 26:14, 19:22).

ДОБРОДОШЛИЦА: Шта се деси кад на паркет кроче кошаркаши ФМП-а (ВИДЕО)

Derel Vilijams
Дерел Вилијамс / Извор: МН Press

Очајно су црно-бели деловали у фази напада на старту дуела. У првих седам минута постигли су свега шест поена, али на њихову срећу ни гости из Железника нису били претерано расположени, јер су имали само скромну предност (6:12). Раритетан је потадак да у првих 10 минута нико од српских играча у редома Партизана није успео да се упише у листу стрелаца. У сличном ритму играло се до почетка друге четвртине (14:20) кад је кренула фуриозна серија изабраника тренера Александар Џикића...

Ловерњ и Вестерман у хали, ево како су их дочекали Никола Пековић и навијачи Партизана (ВИДЕО)

После серије промашаја тројке су погодиле Новица Величковић и Адин Врабац, разиграли су се Вилсон и Вилијамс, све бољи је био и агресивни Едо Мурић. Тачку на убитачну серију 21:4 ставио је искусни Чедомир Витковац са линије слободних бацања. Занимљиво је да су гости у првом полувремену за три поена шутирали 14:0, имали осам промашених слободних бацања и исто толико изгубљених лопти.

Grobari
Гробари / Извор: МН Press

Друго полувреме почело је серијом црно-белих 7:0. Дејан Давидовац је коначно погодио тројку за ФМП који је био све немоћнији да се одупре налетима Џикићевих изабраника. Партизан је преузео потпуну контролу, успоставио равнотежу у скоку и у финишу трећег периода дошао до недостижних 60:39!

МА КАКВА ЛОЖА: Погледајте одакле Никола Пековић бодри црно-беле (ВИДЕО)

Тренер гостију Слободан Клипа мотивисао је своје играче да неодустају и изгарају до самог краја, како би се изборили за што часнији пораз. Иако им је мало тога полазило за руком, успели су да у последњој четвртини да буду нешто прецизнији што је помогло да буду равноправан ривал и нед дозволе Партизану да дође до још убедљивијег тријумфа који је на крају износио - 82:63.

Друга утакмица полуфинале сериије између Партизана и ФМП-а игра се у понедељак (21) у Железнику

ДВОРАНА: Александар Николић

ГЛЕДАЛАЦА: 4.000

СУДИЈЕ: Јовчић, Војиновић, Николић

ПАРТИЗАН: Цветковић, Аранитовић, Џонс 9, Мурић 14, Маринковић 2, Величковић 9, Витковац 9, Ђумић, Милутиновић 4, Виљамс 13, Врабац 10, Вилсон 12.

ФМП: Човић 2, Давидовац 19, Остојић, Апић 6, Ђоковић 5, Лазаревић 4, Бурсаћ 6, Добрић 13, Шешлија, Раданов, Радовановић 2, Тејић 6.