KLS: Crno-beli brutalno preslišali vrtić iz Železnika

28.05.2016. 19:56
Novica Veličković
Novica Veličković / Izvor: MN Press

Partizan pobedio FMP sa ubedljivih 82:63

Košarkaši Partizana slavili su u prvoj polufinalnoj utakmici plej-ofa KLS-a protiv FMP-a i napravili veliki korak prema plasmanu u veliko finale. Crno-beli su počeli stegnuto i nervozno, ali kako je meč odmicao bili su sve sigurniji i na kraju došli do uverljivog trijumfa protiv talentovane ekipe iz Železnika koja je pravi otor pružala samo u prvih 12 minuta: Partizan – FMP 82:63 (12:15, 25:11, 26:14, 19:22).

DOBRODOŠLICA: Šta se desi kad na parket kroče košarkaši FMP-a (VIDEO)

Derel Vilijams
Derel Vilijams / Izvor: MN Press

Očajno su crno-beli delovali u fazi napada na startu duela. U prvih sedam minuta postigli su svega šest poena, ali na njihovu sreću ni gosti iz Železnika nisu bili preterano raspoloženi, jer su imali samo skromnu prednost (6:12). Raritetan je potadak da u prvih 10 minuta niko od srpskih igrača u redoma Partizana nije uspeo da se upiše u listu strelaca. U sličnom ritmu igralo se do početka druge četvrtine (14:20) kad je krenula furiozna serija izabranika trenera Aleksandar Džikića...

Lovernj i Vesterman u hali, evo kako su ih dočekali Nikola Peković i navijači Partizana (VIDEO)

Posle serije promašaja trojke su pogodile Novica Veličković i Adin Vrabac, razigrali su se Vilson i Vilijams, sve bolji je bio i agresivni Edo Murić. Tačku na ubitačnu seriju 21:4 stavio je iskusni Čedomir Vitkovac sa linije slobodnih bacanja. Zanimljivo je da su gosti u prvom poluvremenu za tri poena šutirali 14:0, imali osam promašenih slobodnih bacanja i isto toliko izgubljenih lopti.

Grobari
Grobari / Izvor: MN Press

Drugo poluvreme počelo je serijom crno-belih 7:0. Dejan Davidovac je konačno pogodio trojku za FMP koji je bio sve nemoćniji da se odupre naletima Džikićevih izabranika. Partizan je preuzeo potpunu kontrolu, uspostavio ravnotežu u skoku i u finišu trećeg perioda došao do nedostižnih 60:39!

MA KAKVA LOŽA: Pogledajte odakle Nikola Peković bodri crno-bele (VIDEO)

Trener gostiju Slobodan Klipa motivisao je svoje igrače da neodustaju i izgaraju do samog kraja, kako bi se izborili za što časniji poraz. Iako im je malo toga polazilo za rukom, uspeli su da u poslednjoj četvrtini da budu nešto precizniji što je pomoglo da budu ravnopravan rival i ned dozvole Partizanu da dođe do još ubedljivijeg trijumfa koji je na kraju iznosio - 82:63.

Druga utakmica polufinale seriije između Partizana i FMP-a igra se u ponedeljak (21) u Železniku

DVORANA: Aleksandar Nikolić

GLEDALACA: 4.000

SUDIJE: Jovčić, Vojinović, Nikolić

PARTIZAN: Cvetković, Aranitović, Džons 9, Murić 14, Marinković 2, Veličković 9, Vitkovac 9, Đumić, Milutinović 4, Viljams 13, Vrabac 10, Vilson 12.

FMP: Čović 2, Davidovac 19, Ostojić, Apić 6, Đoković 5, Lazarević 4, Bursać 6, Dobrić 13, Šešlija, Radanov, Radovanović 2, Tejić 6.