КЛС: Партизан већ на полувремену "истопио" Металац

27.05.2015. 19:45
Košarkaš Partizana Nikola Milutinov
Кошаркаш Партизана Никола Милутинов / Извор: МН Press

Црно-бели лако до победе у Ваљеву, у 11. колу Суперлиге Србије.

Без већих проблема кошаркаши Партизана НИС уписали су нову победу у Суперлиги Србије. У утакмици 11. кола црно-бели су славили у Ваљеву, против Металца са 80:62 (24:10, 22:13, 17:23, 17:16), а утакмица је била решена већ на полувремену. После 11 одиграних мечева, Партизан има учинак 10/1, а Металац 6/5.

Најефикаснији у редовима победника био је Михајло Андрић са 14 поена (4/7 за три), док је "дабл-дабл" уписао Никола Милутинов са 11 поена и 14 скокова. Едо Мурић је убацио 12 поена, а Милан Мачван девет, уз девет ухваћених лопти. За Металац Марко Љубичић је убацио десет поена и уједно био једини "двоцифрени" у редовима домаћина који је неочекивано лако изгубио на свом терену.

Екипа Душка Вујошевића већ на почетку меча "трасирала" је пут ка победи. Миленко Тепић је дао прве поене за госте из Београда, за 2:0 и од тада се предност само повећавала. Убрзо је било и 10:2, а на крају првих десет минута било је "плус 14" - 24:10. Ни у наставку меча, ситуација се битније није мењала пошто је Партизан доминирао. На полувреме се отишло са предношћу Партизана од 46:23, а највише поена за црно-беле дао је Михајло Андрић - девет (чак 3/4 за три). Добро су га пратили, Драган Милосављевић и Едо Мурић са по осам поена.

На почетку другог полувремена, први човек Металца Бошко Ђукановић поклонио је икону Александру Павловићу, кога је и јавно позивао да дође у његов клуб. Тада је кошаркаш Партизана добио овације групе Гробара који су све време бодрили "парни ваљак".

У наставку дуела, домаћин је заиграо боље (деоницу решио у своју корист 23:17), али је Партизан и даље имао велику предност. Последња деоница је почела резултатом 63:46. Покушавали су црно-бели да погоде за три, али Андрића тада није хтело за три поена. На 66:46, после одличне асистенције Тепића повећао је Мурић, да би на другој страни Марко Љубичић погодио за три.

На половини последње четвртине Металац је смањио на 68:52, али је Андреја Милутиновић везаним поенима повећао на 73:52. Марко Јошило је тројком (75:55) показао да се његов тим не предаје, иако је питање победника давно било решено. На крају је било 80:62.

У наредном колу Партизан ће угостити Војводину, а Металац играти у Панчеву против Тамиша.

МЕТАЛАЦ - ПАРТИЗАН 62:80 (10:24, 13:22, 23:17, 16:17)

МЕТАЛАЦ: Малешевић, Протић 2, Јанковић 6, Кутлешић 9, Оташевић 3, Мајсторовић 7, Јевтовић 5, Јошило 3, Љубичић 10, Ракићевић 4 (4 ск), Тодоровић 4 (4 ск), Јеремић 9 (5 ск).

ПАРТИЗАН: Павловић 4 (5 ск), Тепић 6 (6 ск), Мурић 12, Маринковић 2, Дало 3, Милутинов 11 (14 ск), Милосављевић 10, Мачван 9 (2/2 за три 9 ск), Ђумић, Андрић 14 (4/7 за три), Милутиновић 7, Глишић 2.