Хет-трик Звезде уз мега мучење

22.02.2015. 16:36
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

У одличној утакмици, пуној преокрета и резултатске неизвесности, кошаркаши црвено-белих победише Мегу 80:74 за осми тријумф у Купу Радивоја Кораћа. МВП финала је Лука Митровић.

Кошаркаши Црвене звезде оправдаше улогу фаворита и у Београд заслужено вратише трофеј "Жућкове левице". После лошег полувремена, блицкриг Луке Митровића у трећој деоници донео је преокрет вредан осмог трофеја Купа Радивоја Кораћа. Истина, победник се није знао до последњег секунда... Црвена звезда - Мега Лекс 80:74 (16:21, 19:21, 24:15, 21:17).

Luka Mitrović
Лука Митровић / Извор: МН Press

У јубиларном, 50. издању Купа, очекивано финале имало је све што је публици било потребно. Резултатски преокрет, потпуну неизвесност, лепе потезе и сјајно навијање. Но, није Звезда блистала, али је успела да пронађе решење за игру против Меге. Меге, која је контролисала меч током првог полувремена.

Реприза прошлогодишњег финала имала је сличан сценарио са апсолутно идентичним епилогом. Мега је имала и плус од десет поена (42:32)... Наравно, Звезда се не отписује рано, а било је јасно да ће одбрана прорадити. Када јесте, а морамо да признамо да је Мегина зона "радила посао", ствари на паркету су се промениле. С почетком другог полувремена и минијатуром капитена Митровића Звезда је минус претворила у плус. Плус који није испуштала до краја. Истина, изабраници Дејана Милојевића нису дали да се ствари заврше пре последње сирене. Али...

Звезда је, ако се све сумира, овако, ад-хок, била боља за минијатуре Митровића и Калинића, који су у правом тренутку погодили. Јокић, Миљеновић и, можда, Загорац нису били довољни да се савлада, у последњим моментима, сталожена Звезда.

Nikola Kalinić
Никола Калинић / Извор: МН Press

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МЕГА ЛЕКС 80:74

Црвена звезда:

Вилијамс 14 (8ас), Ребић, Дангубић, Митровић 21 (12ск), Лазић, Блажич 7, Калинић 17, Марјановић 10, Тејић, Џенкинс 4, Јовић 3, Цирбес 4.

Мега Лекс:

Кешељ 5 (2/10 из игре), Крстић 14, Ђоковић, Јарамаз, Вељковић, Миљеновић 21, Јокић 18, Симовић, Загорац 10 (0/6 за три), Симеуновић, Николић 2, Мусли 4.

4. ЧЕТВРТИНА

Миљеновић са пет везаних поена поравнава резултат (59:59). Тројкама Мега успева да задржи корак, да не дозволи Звезди да се одлепи иако су имали и пет-шест поена. После контре Кешеља Мега је поново повела 70:68.

Калинићева тројка "тера" Звезду на 75:72 150-так секунди пре краја, а у исто време Никола Јокић добија 5. фаул. Мега се не предаје, а и не користи прегршт офанзивних скокова на самом крају... Коначно, Звезда слави осми трофеј - 80:74

3. ЧЕТВРТИНА

Полувреме почиње тројком Калинића... Џенкинс прави четврти фаул... Мега троши три напада... Звезда је дошла, поново до коша минуса (40:42). Цирбес због приговора добија техничку.

Ипак, Мега за три минута књижи само два поена. Звезда је у доброј серији - 10:2 те први пут води (45:44). Лука Митровић у 23. минуту има 14 поена и 10 скокова! Трећом тројком Јокић смирује навијаче... Мега води 48:47.

Митровић "сипа" (19п, 11ск). Помаже му Калинић... Мега је изгубила контролу утакмице...

Mega Leks
Мега Лекс / Извор: МН Press

2. ЧЕТВРТИНА

Раде Загорац је најрасположенији - 10 поена, а Мега "малтретира" зонским пресингом, па онда и 2-3 зоном Звезду. У 12. минуту је 25:16 за Мегу.

После плуса од девет за Мегу, црвено-бели су успели да смање. Пре свега због бржег трчања и пар асистенција Маркуса ВИлијамса. Две-три асистенције и три закуцавања... И, ето Звезде на -1 (28:29).

Полсе шест промашаја Јокић погађа тројку (23:28), а уз њега велику већину поена дадоше Загорац (10п) и Миљеновић (6). Са две везане тројке (Јокић/Кешељ) Мега иде поново има 35:28! Минут пре краја Мега је имала 42:32.

Јокић има 12 поена, Маркус Вилијамс 11. Мега има скок више, а Звезда чак девет изгубљених лопти.

1. ЧЕТВРТИНА

Звезда почиње без Марјановића, са Цирбесом на центру, али само због петорке Меге. Прве поене у финалу уписао је Ненад Миљеновић. Звезда је три минута била без коша, а Митровић је први уписао с линије пенала. Мајк Цирбес је у та три минута имао пет скокова!

На средини прве деонице Звезда нема шут, али ни организацију напада. Мало прецизнији су играчи Меге и воде 6:3. Звезда је успела да се среди у одбрани, али напад шкрипи. Мега, такође, не блиста у офанзиви и све акције се завршавају углавном индивидуалним решењима. Опет, Јокић, Мусли и остали високи играчи успевају да "отму" коју лопту под Звездиним кошем и то је разлог што имају малу предност од почетка.

После 10. минута игре Мега води 21:16.