КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Српкиње преживеле "све или ништа" Чешке и сада мирно могу да раде за Европско

13.03.2016. 19:43
Katarina Krpež
Катарина Крпеж / Извор: МН Press

Некада вицешампионке света у Краљеву нису славиле, али им 28:28 више одговара.

Најбоље рукометашице Србије, не тако давно друге на свету, у Краљеву су одиграле веома важну утакмицу у квалификацијама за Европско првенство. Против Чешке, селекције која је прошле недеље савладана у Злину. Реванш Чехиња, пред солидно попуњеним трибинама, није био потпун иако су већи део меча биле у предности. Овако, ако се не догоди неко чудо, обе селекције би требало да заврше на ЕП, а да закључимо - Србија - Чешка 28:28 (15:15).

Свесне да неће бити прве у групи изабранице нашег новог селектора Драгице Ђурић у меч су ушле деконцентрисане, док су гошће од старта кренуле на све или ништа. Већ после 15 минут Чехиње су имале три гола предности, да би у 18. минуту имале максималних 10:6. Тада крећу наше... Предвођење Слађаном Поп-Лазић и Георгијевом у 26. минуту стижу до егала, да би 60-так секунди касније повеле (13:12). Од тог минута све је било отворено.

Голман Чехиња Барбара Раникова је у другом полувремену, бар 12-13 минута чинила чуда, док су Чолићева и Лисовићева прву одбрану уписале тек у 16. минуту другог дела. Чехиње, због неколико грешака у нападу, нису искористиле моментум голмана, али су поново повеле 23:21. Међутим, за три минута Српкиње дају три гола и максимално користе и ситуацију с играчицом више. Опет се играло "гол-за-гол"...

Коначно, разбранила се и Јована Рисовић па је Србија, рецимо, у последњих десет минута ушла с два гола предности - 25:23. То је била, испоставиће се, круцијална предност. Катарина Крпеж је дала осам голова (6/7 за 7. метара, али је промашила последњи у 60. минуту), Катарина Поп-Лазић је дала седам, као и Тамара Георгијева.

До краја квалифилација Србија игра још две утакмице - против Украјине у гостима и против Италије код куће.