KVALIFIKACIJE ZA EP: Srpkinje preživele "sve ili ništa" Češke i sada mirno mogu da rade za Evropsko

13.03.2016. 19:43
Katarina Krpež
Katarina Krpež / Izvor: MN Press

Nekada vicešampionke sveta u Kraljevu nisu slavile, ali im 28:28 više odgovara.

Najbolje rukometašice Srbije, ne tako davno druge na svetu, u Kraljevu su odigrale veoma važnu utakmicu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Protiv Češke, selekcije koja je prošle nedelje savladana u Zlinu. Revanš Čehinja, pred solidno popunjenim tribinama, nije bio potpun iako su veći deo meča bile u prednosti. Ovako, ako se ne dogodi neko čudo, obe selekcije bi trebalo da završe na EP, a da zaključimo - Srbija - Češka 28:28 (15:15).

Svesne da neće biti prve u grupi izabranice našeg novog selektora Dragice Đurić u meč su ušle dekoncentrisane, dok su gošće od starta krenule na sve ili ništa. Već posle 15 minut Čehinje su imale tri gola prednosti, da bi u 18. minutu imale maksimalnih 10:6. Tada kreću naše... Predvođenje Slađanom Pop-Lazić i Georgijevom u 26. minutu stižu do egala, da bi 60-tak sekundi kasnije povele (13:12). Od tog minuta sve je bilo otvoreno.

Golman Čehinja Barbara Ranikova je u drugom poluvremenu, bar 12-13 minuta činila čuda, dok su Čolićeva i Lisovićeva prvu odbranu upisale tek u 16. minutu drugog dela. Čehinje, zbog nekoliko grešaka u napadu, nisu iskoristile momentum golmana, ali su ponovo povele 23:21. Međutim, za tri minuta Srpkinje daju tri gola i maksimalno koriste i situaciju s igračicom više. Opet se igralo "gol-za-gol"...

Konačno, razbranila se i Jovana Risović pa je Srbija, recimo, u poslednjih deset minuta ušla s dva gola prednosti - 25:23. To je bila, ispostaviće se, krucijalna prednost. Katarina Krpež je dala osam golova (6/7 za 7. metara, ali je promašila poslednji u 60. minutu), Katarina Pop-Lazić je dala sedam, kao i Tamara Georgijeva.

Do kraja kvalifilacija Srbija igra još dve utakmice - protiv Ukrajine u gostima i protiv Italije kod kuće.