ЛИГА ЕВРОПЕ: Јагодина одолела у Румунији

17.07.2014. 19:26 22:11
Fudbaleri Jagodine
Фудбалери Јагодине / Извор: МН Press

У првом мечу другог кола квалификација Клуж – Јагодина 0:0.

Фудбалери Јагодине направили су велики корак ка трећем колу иквалификација за Лигу Европе. У првом мечу другог кола „ћурани“ су у одиграли нерешено 0:0 у Румунији против Клужа. Некадашњи учесник Лиге шампиона није искорстио теренску иницијативу.

Ово је треће учешће Јагодинаца у квалификацијама за Лигу Европе, и ово им је одлична шанса да први пут обезбеде пласман у наредно коло.

Полсе првих 45 минута није било голова. Иако су се намерили на тим који је три пута учествовао у Лиги шампиона, Јагодинци су показали зубе. Румунски тим је имао иницијативу и више шутева ка голу, али је Јагодина имала две одличне шансе. У 16. и 18. минуту је Шушњар могао „ћуране“ да доведе у вођство, али је оба пута одлично реаговао голман Фелгуеирас. У 31. минуту Ђурић је добио жути картон.

У другом полувремену се наставила офанзива Клужа, али гола није било. Па ће Јагодинци имати лепу прилику да на свом терену обезбеде пласман у трећу рунду квалификација.

Клуж: Фелгеираш, Сушић, Ларие, Деак, Муниру, Костеа, Огбу, Негрут, Лопес, Рада, Монрој.

Јагодина: Ђуричић, Шимац, Филиповић, Ђурић, Шушњар, Михајловић, Митошевић, Цветковић, Милинковић, Јакимовски, Арсенијевић.