ШИРОМ ЕВРОПЕ: Без победника у градским дербијима у Мадриду и Ливерпулу, Потом Милана на "Сан Сиру"

04.10.2015. 16:28
Kejlor Navas
Кејлор Навас / Извор: Бета/АП

Атлетико и Реал одиграли 1:1, а исти резултат је био и на "Гудисон парку". Санчез кобан за Манчестер.

Велики мадридски дерби између Атлетика и Реала завршен је без победника. Чинило се да ће Реал да однесе сва три бода јер је повео голом Бенземе у 9. минуту. Кључни моменат је могао да буде у 22. минуту када је голман краљевског клуба Кејлор Навас одбранио пенал Антоану Гризману.

Ипак, „јорганџије“ су ишчупале бод, а стрелац је био Вијето у 83. минуту. После седам кола у Примери на табели је и даље први Виљареал који је као гости изгубио од Левантеа (1:0).

У великом градском, 225. "Мерсисајд" дербију између Ливерпула и Евертона није било победника (1:1). Резултат са полувремена остао је актуелан до краја меча, а велика борба резултирала је великим бројем жутих картона, чак шест.

Велики дерби између "црвених" и "карамелица" празнични је дан у граду на северозападу Енглеске. Очекивања од меча била су велика, тако да су оба тима кренула веома нервозно, али мотивисано. Полуприлике су се ређале на обе стране, а Ливерпул је повео поготком Данија Ингса у 41. минуту. Није много трајало славље гостију, пошто се тамнопути и корпулентни Белгијанац Ромелу Лукаку сјајно снашао у казненом простору и изједначио резултат у судијској надокнади првог дела игре.

И у другом полувремену није мањкало борбености на терену, ипак голова није било. Чини се да је нерешен исход најреалнији, пошто су две екипе биле изједначене у готово свим аспектима игре.

Није лоше подсетити да је након скоро два месеца паузе за Ливерпул заиграо Данијел Стариџ, од кога се очекује да тим са "Енфилда" поведе до самог врха табеле.

У другом дербију у Енглеској Арсенал је са 3:0 савладао Манчестер јунајтед. Домаћину је било довољно само 19 минута да оствари пету победу ове сезоне, а другу у низу. Јунак победе био је Алексис Санчез који је постигао голове у шестом и 19. минуту. Стрелац за "тобџије" је био и Месут Озил.

После победе над Јувентусом, Наполи је савладао још једног италијанског великана. Наполитанци су на “Сан Сиру“ декласирали Милан 4:0. Чети Синише Михајловића је ово четврти пораз ове сезоне у Серији А и после седам кола заузима 11. место на табели са девет бодова.