ŠIROM EVROPE: Bez pobednika u gradskim derbijima u Madridu i Liverpulu, Potom Milana na "San Siru"

04.10.2015. 16:28
Kejlor Navas
Kejlor Navas / Izvor: Beta/AP

Atletiko i Real odigrali 1:1, a isti rezultat je bio i na "Gudison parku". Sančez koban za Mančester.

Veliki madridski derbi između Atletika i Reala završen je bez pobednika. Činilo se da će Real da odnese sva tri boda jer je poveo golom Benzeme u 9. minutu. Ključni momenat je mogao da bude u 22. minutu kada je golman kraljevskog kluba Kejlor Navas odbranio penal Antoanu Grizmanu.

Ipak, „jorgandžije“ su iščupale bod, a strelac je bio Vijeto u 83. minutu. Posle sedam kola u Primeri na tabeli je i dalje prvi Viljareal koji je kao gosti izgubio od Levantea (1:0).

U velikom gradskom, 225. "Mersisajd" derbiju između Liverpula i Evertona nije bilo pobednika (1:1). Rezultat sa poluvremena ostao je aktuelan do kraja meča, a velika borba rezultirala je velikim brojem žutih kartona, čak šest.

Veliki derbi između "crvenih" i "karamelica" praznični je dan u gradu na severozapadu Engleske. Očekivanja od meča bila su velika, tako da su oba tima krenula veoma nervozno, ali motivisano. Poluprilike su se ređale na obe strane, a Liverpul je poveo pogotkom Danija Ingsa u 41. minutu. Nije mnogo trajalo slavlje gostiju, pošto se tamnoputi i korpulentni Belgijanac Romelu Lukaku sjajno snašao u kaznenom prostoru i izjednačio rezultat u sudijskoj nadoknadi prvog dela igre.

I u drugom poluvremenu nije manjkalo borbenosti na terenu, ipak golova nije bilo. Čini se da je nerešen ishod najrealniji, pošto su dve ekipe bile izjednačene u gotovo svim aspektima igre.

Nije loše podsetiti da je nakon skoro dva meseca pauze za Liverpul zaigrao Danijel Staridž, od koga se očekuje da tim sa "Enfilda" povede do samog vrha tabele.

U drugom derbiju u Engleskoj Arsenal je sa 3:0 savladao Mančester junajted. Domaćinu je bilo dovoljno samo 19 minuta da ostvari petu pobedu ove sezone, a drugu u nizu. Junak pobede bio je Aleksis Sančez koji je postigao golove u šestom i 19. minutu. Strelac za "tobdžije" je bio i Mesut Ozil.

Posle pobede nad Juventusom, Napoli je savladao još jednog italijanskog velikana. Napolitanci su na “San Siru“ deklasirali Milan 4:0. Četi Siniše Mihajlovića je ovo četvrti poraz ove sezone u Seriji A i posle sedam kola zauzima 11. mesto na tabeli sa devet bodova.