ЛШ: Важан тријумф Радничког, Партизан се опростио дебаклом у Ријеци!

25.03.2015. 20:55 22:26
Vaterpolisti Radničkog u finalu Kupa Srbije 2014. godine protiv Crvene zvezde
Ватерполисти Радничког у финалу Купа Србије 2014. године против Црвене звезде / Извор: МН Press

Крагујевчани сачували наду за фајнал-сиксом у Барселони, док црно-бели дефинитивно завршавају такмичење у групној фази.

Ватерполисти Радничког савладали су италијанску Брешу резултатом 13:10 (2:0, 2:2, 4:4, 5:4) у 7. колу Лиге шампиона. Вицешампион Европе је надиграо последњепласирани тим групе А на крагујевачком базену "Парк" и остао у трци за завршним турниром елитног европског такмичења.

Раднички је од старта меча стекао предност која је средином друге четвртине износила и три гола (4:1), али су Италијани успели да се врате у игру и изједначе почетком трећег периода (4:4). У веома отвореном и ефикасном другом полувремену Крагујевчани су поново стигли до предности од три гола почетком последње четвртине и упркос још једном "трзају" гостију 4:19 минута пре краја (10:9), на крају ипак изборили сигуран тријумф - 13:10.

Најефикаснији у екипи Уроша Стевановића био је Никола Дедовић са четири поготка, по два су постигли Јосип Врлић, Иван Басара, Срђан Вукасновић и Марко Ћук, док се у стрелце уписао и Душан Марковић. У екипи Бреше по три пута стрелци су били Кристијан Прешути и Валерио Рицо, Алесандро Нора постигао је два, а Федерико Пагани и Дени Фиорентини по један.

Vladimir Vujasinović daje savete vaterpolistima Partizana
Владимир Вујасиновић даје савете ватерполистима Партизана / Извор: МН Press

Партизан је на гостовању Приморју у Ријеци доживео тежак пораз резултатом 14:8 (0:0, 3:2, 7:5, 4:1) и опростио се од фајнал-сикса у Барселони. Није ипак све деловало тако "црно" за седмоструког првака Европе, пошто је у првом полувремену виђен изузетно тврд меч, после којег је резултат био 3:2 за домаћина.

Ипак, уследио је невероватно ефикасан трећи период за један меч Лиге шампиона у којем је виђено чак 12 голова, колико у неким мечевима током свих 32 минута. Ријечани су на "Кантриди" стекли четири гола предности 2:25 минута пре краја треће четвртине и предност чували и увећавали до самог краја, све до максималних шест голова (14:8).

Црно-бели су имали осам различитих стрелаца у овом мечу - Мандића, Гилена, Суботића, Гогова, Јакшића, Радојевића, Стојановића и Асановића. Код домаћина ефикаснији од осталих били су Козмин Раду и Сандро Сукно са по три гола.