107.829

LŠ: Važan trijumf Radničkog, Partizan se oprostio debaklom u Rijeci!

25.03.2015. 20:55 22:26
Vaterpolisti Radničkog u finalu Kupa Srbije 2014. godine protiv Crvene zvezde
Vaterpolisti Radničkog u finalu Kupa Srbije 2014. godine protiv Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Kragujevčani sačuvali nadu za fajnal-siksom u Barseloni, dok crno-beli definitivno završavaju takmičenje u grupnoj fazi.

Vaterpolisti Radničkog savladali su italijansku Brešu rezultatom 13:10 (2:0, 2:2, 4:4, 5:4) u 7. kolu Lige šampiona. Vicešampion Evrope je nadigrao poslednjeplasirani tim grupe A na kragujevačkom bazenu "Park" i ostao u trci za završnim turnirom elitnog evropskog takmičenja.

Radnički je od starta meča stekao prednost koja je sredinom druge četvrtine iznosila i tri gola (4:1), ali su Italijani uspeli da se vrate u igru i izjednače početkom trećeg perioda (4:4). U veoma otvorenom i efikasnom drugom poluvremenu Kragujevčani su ponovo stigli do prednosti od tri gola početkom poslednje četvrtine i uprkos još jednom "trzaju" gostiju 4:19 minuta pre kraja (10:9), na kraju ipak izborili siguran trijumf - 13:10.

Najefikasniji u ekipi Uroša Stevanovića bio je Nikola Dedović sa četiri pogotka, po dva su postigli Josip Vrlić, Ivan Basara, Srđan Vukasnović i Marko Ćuk, dok se u strelce upisao i Dušan Marković. U ekipi Breše po tri puta strelci su bili Kristijan Prešuti i Valerio Rico, Alesandro Nora postigao je dva, a Federiko Pagani i Deni Fiorentini po jedan.

Vladimir Vujasinović daje savete vaterpolistima Partizana
Vladimir Vujasinović daje savete vaterpolistima Partizana / Izvor: MN Press

Partizan je na gostovanju Primorju u Rijeci doživeo težak poraz rezultatom 14:8 (0:0, 3:2, 7:5, 4:1) i oprostio se od fajnal-siksa u Barseloni. Nije ipak sve delovalo tako "crno" za sedmostrukog prvaka Evrope, pošto je u prvom poluvremenu viđen izuzetno tvrd meč, posle kojeg je rezultat bio 3:2 za domaćina.

Ipak, usledio je neverovatno efikasan treći period za jedan meč Lige šampiona u kojem je viđeno čak 12 golova, koliko u nekim mečevima tokom svih 32 minuta. Riječani su na "Kantridi" stekli četiri gola prednosti 2:25 minuta pre kraja treće četvrtine i prednost čuvali i uvećavali do samog kraja, sve do maksimalnih šest golova (14:8).

Crno-beli su imali osam različitih strelaca u ovom meču - Mandića, Gilena, Subotića, Gogova, Jakšića, Radojevića, Stojanovića i Asanovića. Kod domaćina efikasniji od ostalih bili su Kozmin Radu i Sandro Sukno sa po tri gola.