Најгори старт Јувентуса у последњих 45 година, ипак један играч ужива посебно поверење управе

24.09.2015. 15:40
Агенције
Juventus
Јувентус / Извор: Профимедиа

Тренер торинског гиганта жели боље партије.

Тренер Јувентуса Масимилијано Алегри рекао је данас да његови фудбалери под хитно морају да поправе игру, пошто су у првих пет кола у Серији А ове сезоне освојили пет бодова и још немају победу на свом терену.

Алегри је критиковао своје играче због лоше игре у синоћњој утакмици против новајлије у Серији А Фрозинонеа (1:1).

Шампион Италије водио је голом Симонеа Зазе, али је Фрозиноне изједначио у другом минуту судијске надокнаде времена голом Леонарда Бланшарда.

- Љут сам јер морамо брзо да напредујемо. Примамо голове из првих прилика које наши противници направе. Једноставно, не смемо да примимо гол после корнера два минута пре краја. Брзамо онда када треба да се успори - рекао је Алегри, пренели су британски медији.

Генерални директор Јувентуса Ђузепе Марота рекао је да ће клуб дати Паулу Дибали колико год времена је потребно да се прилагоди и постане кључни играч тима из Торина.

- Не очекујемо да Дибала буде одмах наш кључни играч и даћемо му простора да се развије. Веома смо задовољни са њим и он је прави шампион. Не можемо очекивати да одмах буде достојна замена за Тевеза - рекао је Марота за Тутоспорт.

Дибала је овог лета из Палерма прешао у Јувентус и потписао петгодишњи уговор вредан 32 милиона евра.

Јувентус ове сезоне покушава да освоји пету узастопну титулу у Серији А, али после пет кола већ заостаје 10 бодова за првопласираним Интером.

Екипу су у летњем прелазном року напустили најбољи играчи Андреа Пирло, Артуро Видал и Карлос Тевез.

Такође, Алегри има проблема са повредама фудбалера средине терена Самија Кедире, Клаудија Маркизија, Квадва Асамое и нападача Марија Манџукића.

После пет кола Јувентус заузима тек 13. место на табели са пет бодова и то је најгори старт црно-белих у последњих 45 година.