22°C
09.05.2024.
117.1309
108.9691

Najgori start Juventusa u poslednjih 45 godina, ipak jedan igrač uživa posebno poverenje uprave

24.09.2015. 15:40
Agencije
Juventus
Juventus / Izvor: Profimedia

Trener torinskog giganta želi bolje partije.

Trener Juventusa Masimilijano Alegri rekao je danas da njegovi fudbaleri pod hitno moraju da poprave igru, pošto su u prvih pet kola u Seriji A ove sezone osvojili pet bodova i još nemaju pobedu na svom terenu.

Alegri je kritikovao svoje igrače zbog loše igre u sinoćnjoj utakmici protiv novajlije u Seriji A Frozinonea (1:1).

Šampion Italije vodio je golom Simonea Zaze, ali je Frozinone izjednačio u drugom minutu sudijske nadoknade vremena golom Leonarda Blanšarda.

- Ljut sam jer moramo brzo da napredujemo. Primamo golove iz prvih prilika koje naši protivnici naprave. Jednostavno, ne smemo da primimo gol posle kornera dva minuta pre kraja. Brzamo onda kada treba da se uspori - rekao je Alegri, preneli su britanski mediji.

Generalni direktor Juventusa Ðuzepe Marota rekao je da će klub dati Paulu Dibali koliko god vremena je potrebno da se prilagodi i postane ključni igrač tima iz Torina.

- Ne očekujemo da Dibala bude odmah naš ključni igrač i daćemo mu prostora da se razvije. Veoma smo zadovoljni sa njim i on je pravi šampion. Ne možemo očekivati da odmah bude dostojna zamena za Teveza - rekao je Marota za Tutosport.

Dibala je ovog leta iz Palerma prešao u Juventus i potpisao petgodišnji ugovor vredan 32 miliona evra.

Juventus ove sezone pokušava da osvoji petu uzastopnu titulu u Seriji A, ali posle pet kola već zaostaje 10 bodova za prvoplasiranim Interom.

Ekipu su u letnjem prelaznom roku napustili najbolji igrači Andrea Pirlo, Arturo Vidal i Karlos Tevez.

Takođe, Alegri ima problema sa povredama fudbalera sredine terena Samija Kedire, Klaudija Markizija, Kvadva Asamoe i napadača Marija Mandžukića.

Posle pet kola Juventus zauzima tek 13. mesto na tabeli sa pet bodova i to je najgori start crno-belih u poslednjih 45 godina.