А, НАМА ОСТАЈУ КОКИЦЕ И КОКИШКА: "Фудбалске силе" Албанија и Северна Ирска на Европском првенству! (ВИДЕО)

11.10.2015. 22:57
Бета/Србија Данас
Fudbaleri Albanije na meču sa Srbijom
Фудбалери Албаније на мечу са Србијом / Извор: Бета/АП

Светски шампион Немачка није била предалеко ни од елиминације, али је на крају изборила прво место у Групи Д.

Фудбалска репрезентација Албаније изборила је директан пласман на Европско првенство 2016. године у Француској, пошто је у утакмици последњег, осмог кола Групе И на гостовању савладала Јерменију са 3:0. Албанија је овим тријумфом први пут у историји изборила пласман на континентални шампионат.

Селекција Албаније повела је аутоголом Кама Ховханисјана у деветом минуту, да би Берат Ђимсити у 23. повисио на 2:0, а коначан резултат поставио је Армандо Садику у 76. минуту.

У другој утакмици Групе И, Португал је у Београду савладао Србију са 2:1 (више о том мечу погледајте ОВДЕ). Албанија је на крају квалфикација у Групи И заузела друго место са 14 бодова, док је Португал први са 21, а Данска, која ће кроз бараж покушати да избори учешће на континенталном шампионату, заузела је треће место са 12 бодова. Србија је квалфикације завршила на четвртом месту са четири бода, а Јерменија је последња, пета са два.

Северна Ирска, која ће такође први пут учествовати на Европском првенству, у утакмици 10. кола Групе Ф је одиграла нерешено на гостовању са Финском 1:1, а Румунија је славила против Фарских Острва са 3:0, док је селекција Грчке остварила први тријумф у квалификацијама, након што је у Пиреју савладала Мађарску са 4:3.

У Групи Ф прво место заузела је Северна Ирска са 21 бодом, друга је Румунија са 20, а треће место са 16 бодова припало је Мађарској, која ће на шампионат Европе покушати да се пласира кроз бараж.

У Групи Д Немачка се дуго мучила против Грузије, да би тек после другог вођства и гола Макса Крузеа у 79. минута стигла до тријумфа који јој је осигурао чело табеле са 22 бода, иако су у случају пораза против жилавих Грузијаца и евентуалног ремија Пољске и Ирске могли да буду елиминисани. До тога ипак није дошло, јер су и Пољаци забележили истоветан тријумф и заузели другу позицију са бодом мање од "панцера", док ће Ирци са 18 освојених поена у бараж.