17°C
16.05.2024.
117.1192
107.5969

DOBRA IGRA SLABA UTEHA: Nezaslužen poraz Srbije na kraju kvalifikacija za EP! (VIDEO)

11.10.2015. 17:17 14:38
Nani postiže vodeći gol u meču Srbija - Portugal
Nani postiže vodeći gol u meču Srbija - Portugal / Izvor: MN Press

Kvalifikacije za zaborav završene su još jednim razočaranjem. Iako su "orlovi" bili bolji rival tokom najvećeg dela meča, nedostatak koncentracije u važnim momentima doneo je još jedan poraz izabranicima Radovana Ćurčića.

Reprezentacija Srbije porazom je završila kvalifikacije za EVRO 2016. u Francuskoj. Rezultatski očajan ciklus završen je porazom od Portugalije (1:2), iako su "orlovi" na meču u Humskoj delovali mnogo bolje nego što to konačan rezultat govori.

Dobre igre iz prethodne dve utakmice sa Jermenijom i Albanijom ponovljene su i u susretu sa jednom od najboljih svetskih selekcija, koja je iako oslabljena, pokazala zašto se tu nalazi. Ipak, "orlovima" nije na ruku išao razvoj situacije na terenu, jer je već u 5. minutu Nani doveo goste u vođstvo. Od tog momenta naš nacionalni tim zaigra je mnogo bolje, stvorio veliki broj prilika pred Ruijem Patrisijom, ali nije bilo izglednijih prilika sve do nastavka.

A u njemu je stigla nagrada za pokazanu volju u vidu gola sjajnog Zorana Tošića posle asistencije Kolarova. Tim Radovana Ćurčića pokazao je bolju igru tokom devedeset minuta, ali su zahvaljujući još jednoj nepažnji u 78. minutu, kada je Mutinjo prelepim udarcem pogodio mrežu Stojkovića, "orlovi" još jedan kvalifikacioni ciklus za zaborav završili onako kako su igrali većim delom.

Zoran Tošić u meču sa Portugalom
Zoran Tošić u meču sa Portugalom / Izvor: MN Press

Više od poraza, gorak utisak ostavljaju i crveni kartoni onih koji je trebalo da budu vođe na terenu. Dvojica kapitena, Aleksandar Kolarov i Nemanja Matić, izgubili su kompas i zaradili isključenja u samoj završnici (više o tome pročitajte OVDE), a ostaje nada da oni neće uticati na naredni kvalifikacioni ciklus za Mundijal u Rusiji, te da dobra energija posle žreba neće zbog ovih neozbiljnosti u meču bez značaja sa Portugalijom koštati naš nacionalni tim nove bruke na startu pohoda na planetarni šampionat.

Prikazana igra obećava bolja vremena, ali su misli u glavama izgleda u ovoj utakmici bile daleko od Humske. Kao da su bile u Francuskoj, koju nažalost "orlovi" neće gledati.

EVRO 2016 KVALIFIKACIJE, Grupa I

Jermenija - Albanija 0:3

(Hovhanisjan 9ag, Šimšiti 23, Sadiku 76.)

Srbija - Portugal 1:2

(Tošić 65. - Nani 5, Mutinjo 78.)

TABELA: Portugal 21, Albanija 14, Danska 12, Srbija 4, Jermenija 2.

EVRO 2016, kvalifikacije: SRBIJA - PORTUGALIJA 1:2 (0:1)

Stadion: Partizana.

Sudija: David Fernandez Borbalan (Španija).

Strelci: 1:0 Nani u 5. minutu, 1:1 Tošić u 65. minutu, 1:2 Mutinjo u 78. minutu.

Crveni kartoni: Kolarov u 79, Matić u 81. minutu.

SRBIJA: Stojković, D.Tošić, Tomović, Kolarov (od 77. Obradović), S.Mitrović, Z.Tošić (od 84. Sulejmani), Milivojević, Matić, A.Mitrović (od 85. Škuletić), Tadić, Ljajić. Selektor: Radovan Ćurčić.

PORTUGALIJA: Rui Patrisio, Bruno Alveš (od 46. Luis Neto), Fonte, Eliseu, Migel Veloso (od 70. Mutinjo), Dani (od 57. Eder), Andre Andre, Danilo, Semedo, Nani, Kvarežma. Selektor: Fernando Santoš.

TOK MEČA:

81. minut - Novo isključenje "orlova"! I drugi kapiten našeg tima mora u svlačionicu pošto je pokušao da udari Andrea Andrea posle jednog oštrog starta Portugalca.

Nemanja Matić u meču sa Portugalom
Nemanja Matić u meču sa Portugalom / Izvor: MN Press

78. minut - GOOOL!!! 1:2! Eliseu je prošao po levoj strani, možda faulirao Zorana Tošića, ali se Borbalan nioje oglasio. Zavrnuo je loptu nazad ka Mutinju koji prelepom "kiflom" sa dvadesetak metara pogađa za novo vođstvo. Usledio je protest sa naše klupe posle kojeg je Kolarov isključen zbog duplog prigovora (dobio dva žuta kartona)!

73. minut - Nova dobra prilika za Srbiju. Ljajić leđima okrenut golu lepo produžava loptu za Zorana Tošića koji odlično šalje loptu u peterac, ali preblizu Patrisiju, koji uspeva da blokira udarac Aleksandra Mitrovića. Golman gostiju ostao je da leži na zemlji posle ove intervencije.

69. minut - Još jedna sporna situacija! Zoran Tošić je ponovo sjajno prošao  kroz sredinu, pored trojice fudbalera gostiju, ali ga jedan odbitak navodno pogađa u ruku, pa je uzalud bilo što je posle toga zatresao mrežu. Ostaje 1:1.

65. minut - GOOOL!!! 1:1! Dugo je trajao napad Srbije, Kolarov je prošao po levoj strani, poslao loptu po zemlji u sredinu, na penaltiku ju je sačekao Zoran Tošić i neometan zakucao loptu u mrežu Portugalije. Taj gol možete videti OVDE.

60. minut - Dobar udarac iz daljine Zorana Tošića, ali ponovo pravo u Patrisija. Minut kasnije i Matić tuče iz daljine, ali malo preko gola.

55. minut - Nova sporna situacija! Dobra lopta u prazno za Aleksandra Mitrovića, napadač "orlova" je zatresao mrežu Patrisija, ali je pomoćni sudija, čini se opravdano, podigao zastavicu zbog ofsajda.

52. minut - Dobar prodor Kolarova po levoj strani, odlično je zavrće u sredinu, Ljajić je lepo prihvata, ali prilično neometan šutira pored gola. Odlična prilika za Srbiju!

POLUVREME! Dobra partija Srbije nakon vodećeg gola gostiju, ali tim Fernanda Santoša zadovoljniji odlazi na odmor.

41. minut - Možda sporna situacija u šesnaestercu gostiju. Tadić je petom ostavio loptu Aleksandru Mitroviću, ovaj u duelu sa jednim fudbalerom Portugalije pada, ali španski sudija Borbalan odmahuje rukom. Usledili su protesti naše igrača, stručnog štaba i publike, ali čini se da je fudbaler Njukasla prelako pao.

38. minut - Ređaju se napadi Srbije. Novi dobar prodor, ovog puta Ljajića koji je sa leve strane ušao u šesnaesterac, ali dosta iskosa nije mogao da iznenadi Patrisija koji je bezbedno odbio loptu u polje.

36. minut - Novi dobar prodor Zorana Tošića kroz sredinu, Eliseu je startovao, lopta je krenula ka Ljajiću, ovaj je lepo porpustio za Dušana Tadića koji u pokušaju da izbegne start protivnika pokušava da prebaci Patrisija, ali šutira visoko preko gola.

32. minut - Dobro je prošao Zoran Tošić kroz sredinu, blago iskosa sa desne strane, povukao loptu na levu stranu i sa ivice šesnaesterca šutirao snažno, ali pravo u Patrisija. Prvi udarac u okvir gola.

31. minut - Dobar prodor po desnoj strani, lopta upućena u sredinu, ali Tadić promašuje ceo fudbal iz solidne pozicije.

Usledio je period domancije srpskog tima, ali nije bilo ozbiljne prilike da se ugrozi Rui Patrisio. Naši reprezentativci uglavnom su pokušavali napadima po strani, ali nije bilo prave završnice.

5. minut - GOOOL!!! 0:1! Bruno Alveš je lagano obišao Stefana Mitrovića, šutirao relativno mlako ali precizno, Stojković je odbio loptu, a na nju natrčao Nani i pogodio za vođstvo gostiju.

1. minut - Srbija je dobro krenula i izborila korner već u prvom napadu, ali je Duško Tošić glavom prebacio gol.