НОВА БРУКА: Меси поново промашио пенал, поклонио лопту голману, али га "погледао" судија (ВИДЕО)

08.03.2015. 16:33
Lionel Mesi posle utakmice sa Rajo Valjekanom
Лионел Меси после утакмице са Рајо Ваљеканом / Извор: Бета/АП

Аргентинац је демолирању Рајо Ваљекана допринео хет-триком, али се још једном прописно обрукао у 56. минуту сусрета на стадиону "Камп Ноу".

Барселона је у првом мечу недељног програма декласирала Рајо Ваљекано резултатом 6:1, а тај меч највише ће памтити Лионел Меси. По много чему.

Нападач каталонског клуба је у 55. минуту добио прилику да са беле тачке повиси вођство свог тима на 3:0, али је очајно извео најстрожу казну и практично поклонио лопту гостујућем голману, слично као пре десетак дана против Манчестер ситија. Међутим, овог пута имао је "савезника" у арбитру меча Хесусу Хилу Мансану, који је одлучио да понови извођење казненог ударца, пошто је један од фудбалера екипе из предграђа Мадрида раније утрчао у казнени простор. Меси, наравно, није дозволио себи да још једном промаши пенал, па је његова брука макар донекле ублажена.

Да након овог меча не буде све тако црно по некадашњег најбољег фудбалера света, побринуо се у наредних десетак минута, пошто је већ до 68. аргентински нападач постигао још два гола, забележио хет-трик и са 30 постигнутих голова у сезони изједначио се на челу листе стрелаца са Кристијаном Роналдом.