21°C
30.04.2024.
117.1117
109.3684

NOVA BRUKA: Mesi ponovo promašio penal, poklonio loptu golmanu, ali ga "pogledao" sudija (VIDEO)

08.03.2015. 16:33
Lionel Mesi posle utakmice sa Rajo Valjekanom
Lionel Mesi posle utakmice sa Rajo Valjekanom / Izvor: Beta/AP

Argentinac je demoliranju Rajo Valjekana doprineo het-trikom, ali se još jednom propisno obrukao u 56. minutu susreta na stadionu "Kamp Nou".

Barselona je u prvom meču nedeljnog programa deklasirala Rajo Valjekano rezultatom 6:1, a taj meč najviše će pamtiti Lionel Mesi. Po mnogo čemu.

Napadač katalonskog kluba je u 55. minutu dobio priliku da sa bele tačke povisi vođstvo svog tima na 3:0, ali je očajno izveo najstrožu kaznu i praktično poklonio loptu gostujućem golmanu, slično kao pre desetak dana protiv Mančester sitija. Međutim, ovog puta imao je "saveznika" u arbitru meča Hesusu Hilu Mansanu, koji je odlučio da ponovi izvođenje kaznenog udarca, pošto je jedan od fudbalera ekipe iz predgrađa Madrida ranije utrčao u kazneni prostor. Mesi, naravno, nije dozvolio sebi da još jednom promaši penal, pa je njegova bruka makar donekle ublažena.

Da nakon ovog meča ne bude sve tako crno po nekadašnjeg najboljeg fudbalera sveta, pobrinuo se u narednih desetak minuta, pošto je već do 68. argentinski napadač postigao još dva gola, zabeležio het-trik i sa 30 postignutih golova u sezoni izjednačio se na čelu liste strelaca sa Kristijanom Ronaldom.