КЛС: Партизан јури "састанак" са Звездом, Металац жели продужетак серије

09.06.2015. 08:55
Košarkaši Partizana NIS nakon meča ABA plej-ofa sa Crvenom zvezdom Telekom
Кошаркаши Партизана НИС након меча АБА плеј-офа са Црвеном звездом Телеком / Извор: МН Press

Утакмица у Ваљеву почиње од 18 часова.

Шампион Србије, екипа Партизана, у другом сусрету полуфинала покушаће да стигне до још једне прилике да се бори за 14. узастопну титулу и 23 финале у последњих 27 година. У првом мечу у "Пиониру" црно-бели су славили са 86:66 (извештај са тог сусрета прочитајте ОВДЕ), а први тренер шампиона домаће лиге, Душко Вујошевић, похвалио је противника за све резултате у текућој сезони.

- Металац има потенцијал и квалитет, што је показао и резултатима у сезони, па прва утакмица у плеј-офу са таквим противником тражи опрез, поготово што је сезона завршена за Мурића, Павловић је играо меч са само једним тренингом, поле ударца у дербију, а Милосављевић је још у фази враћања самопоуздања после ситније повреде. Добро само одиграли, нисмо јурили кош разлику, јер за два дана је нова утакмица у којој ће се Металац пред својом публиком представити са већим амбицијама и вишим квалтетом него сада - истакао је Вујошевић за клупски сајт.

Један од најбољих актера првог сусрета, Михајло Андрић додао је:

- Направили смо велику предност у првом полувремену и одржавали је. Веома је битно да одемо у Ваљево максимално концентрисани и тамо завршимо полуфиналну серију - рекао је крило екипе из Хумске.

Првотимац Металца, Марко Јошило, сматра да је могу да изненаде црно-беле.

- У Ваљеву је све могуће, само не смемо да дозволимо три-четири минута лоше игре, јер то они одмах казне. Морамо да се трудимо да држимо чео меч у егалу, да би евентуално могли да искористимо неку шансу у последњој деоници - истакао је Јошило.

Утакмица у Ваљеву почиње од 18 часова, а Партизан води са 1:0. Први финалиста КЛС је Црвена звезда, која је у другој утакмици савладала Мега Лекс у Сремској Митровици са 90:89.