KLS: Partizan juri "sastanak" sa Zvezdom, Metalac želi produžetak serije

09.06.2015. 08:55
Košarkaši Partizana NIS nakon meča ABA plej-ofa sa Crvenom zvezdom Telekom
Košarkaši Partizana NIS nakon meča ABA plej-ofa sa Crvenom zvezdom Telekom / Izvor: MN Press

Utakmica u Valjevu počinje od 18 časova.

Šampion Srbije, ekipa Partizana, u drugom susretu polufinala pokušaće da stigne do još jedne prilike da se bori za 14. uzastopnu titulu i 23 finale u poslednjih 27 godina. U prvom meču u "Pioniru" crno-beli su slavili sa 86:66 (izveštaj sa tog susreta pročitajte OVDE), a prvi trener šampiona domaće lige, Duško Vujošević, pohvalio je protivnika za sve rezultate u tekućoj sezoni.

- Metalac ima potencijal i kvalitet, što je pokazao i rezultatima u sezoni, pa prva utakmica u plej-ofu sa takvim protivnikom traži oprez, pogotovo što je sezona završena za Murića, Pavlović je igrao meč sa samo jednim treningom, pole udarca u derbiju, a Milosavljević je još u fazi vraćanja samopouzdanja posle sitnije povrede. Dobro samo odigrali, nismo jurili koš razliku, jer za dva dana je nova utakmica u kojoj će se Metalac pred svojom publikom predstaviti sa većim ambicijama i višim kvaltetom nego sada - istakao je Vujošević za klupski sajt.

Jedan od najboljih aktera prvog susreta, Mihajlo Andrić dodao je:

- Napravili smo veliku prednost u prvom poluvremenu i održavali je. Veoma je bitno da odemo u Valjevo maksimalno koncentrisani i tamo završimo polufinalnu seriju - rekao je krilo ekipe iz Humske.

Prvotimac Metalca, Marko Jošilo, smatra da je mogu da iznenade crno-bele.

- U Valjevu je sve moguće, samo ne smemo da dozvolimo tri-četiri minuta loše igre, jer to oni odmah kazne. Moramo da se trudimo da držimo čeo meč u egalu, da bi eventualno mogli da iskoristimo neku šansu u poslednjoj deonici - istakao je Jošilo.

Utakmica u Valjevu počinje od 18 časova, a Partizan vodi sa 1:0. Prvi finalista KLS je Crvena zvezda, koja je u drugoj utakmici savladala Mega Leks u Sremskoj Mitrovici sa 90:89.