ШИРОМ ЕВРОПЕ: Манчестер сити напунио мрежу шампиона, прва победа Арсенала (ВИДЕО)

16.08.2015. 16:21
Serhio Aguero
Серхио Агуеро / Извор: Бета/АП

"Грађани" са 3:0 савладали Челси.

Шампион Премијер лиге је доживео први пораз ове сезоне. У дербију другог кола Манчестер сити је са 3:0 (1:0) савладао Челси. Домаћи је био далеко надмоћнији и имао је много више шанси, а то најбоље показује укупан број шутева (18:6). Челси је само једном шутнуо у гол, па није ни могао да очекује повољнији исход.

Домаће је у вођство довео Сергио Агуеро у 31. минуту, а на 2:0 је повећао Винсент Компани у 79. Коначан резултат је поставио Фернандињо у 85. За домаће је од почетка играо Александар Коларов, а за госте Бранислав Ивановић и Немања Матић. Ивановић је у 48. минуту због фаула добио жути картон.

Арсенал је остварио прву победу ове сезоне у Премијер лиги. "Тобџије" су у другом колу у градском дербију савладале Кристал палас 2:1. На тај начин су се искупили за прошлонедељни пораз на свом терену од Вест Хема. Видело се од почетка да је Арсенал решен да поправи лош утисак са премијере. Повео је голом Жируа у 16. минуту, а могао је и раније јер је имао две добре шансе.

Ипак, радост није дуго трајала, јер је Вард поравнао резултат у 28. минуту. Коначан резултат је постављен у 55. минуту када је Делени затресао сопствену мрежу и тако Арсеналу обезбедио прве бодове ове сезоне.

Волфсбург је у првом колу Бундеслиге савладао Ајнтрахт 2:1. За госте је од 46. минута играо Александар Игњовски, док новајлија Мијат Гаћиновић није био ни на клупи.

Прошле сезоне се Штутгарт борио за опстанак, а сва је прилика да ће и ове. Штутгарт је на свом терену изгубио од Келна 3:1, а за госте је дебитовао некадашњи играч Партизана и Борусије из Дортмунда Милош Јојић, који је играо до 54. минута. За домаће је целу утакмицу одиграо Филип Костић.